Agnieszka Radwanska, favorita numarul cinci, a fost invinsa de Garbine Muguruza, scor 4-6 2-6, in o ora si 16 minute, in turul al treilea al turneului Premier de la Dubai.

Ekaterina MakarovaFoto: ausopen.com

UPDATE Ana Ivanovic si Petra Kvitova au fost de asemenea eliminate in turul trei. Ivanovic (favorita 4) a fost invinsa de Karolina Pliskova (cap de serie 17), scor 2-6 6-4 4-6, in timp ce Kvitova (favorita doi) a pierdut in fata Carlei Suarez Navarro, tot in trei seturi.

Ekaterina Makarova, favorita numarul sase, s-a calificat miercuri in sferturi, dupa ce invins-o pe Zarina Diyas, scor 6-3 6-4, intr-un meci de o ora si 43 de minute.

Makarova o va intalni in sferturi pe castigatoarea partidei dintre Simona Halep, principala favorita si Tsvetana Pironkova (numarul 57 WTA).

Meciul Simonei Halep va incepe la ora 17.00, ora Romaniei.

Si Venus Williams, favorita numarul opt si castigatoarea titlului de anul trecut, a fost eliminta in turul al treilea, pierzand in fata cehoaicei Lucie Safarova (cap de serie 11), scor 4-6 2-6.

UPDATE 16.30: Rezultatele inregistrate pana la aceasta ora in turul trei:

13-Carla Suarez Navarro (Spania) a invins-o pe 2-Petra Kvitova (Cehia) 6-3 4-6 6-3

17-Karolina Pliskova (Cehia) a invins-o pe 4-Ana Ivanovic (Serbia) 6-2 4-6 6-4

10-Flavia Pennetta (Italia) a invins-o pe 7-Angelique Kerber (Germania) 6-2 3-6 6-1

11-Lucie Safarova (Cehia) a invins-o pe 8-Venus Williams (SUA) 6-4 6-2

6-Ekaterina Makarova (Rusia) a invins-o pe Zarina Diyas (Kazahstan) 6-3 6-4

Garbine Muguruza Blanco (Spania) a invins-o pe 5-Agnieszka Radwanska (Polonia) 6-4 6-2