Simona Halep nu ar fi la primul episod de "concediere prin sms" - Andrei Mlendea: "Eram la doua camere de ea, dar mi-a dat mesaj"

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 10 noiembrie 2014, 12:33 Sport | Tenis


Simona Halep, in Singapore
Foto: wtatennis.com
Andrei Mlendea (fost antrenor al Simonei Halep) a vorbit despre modalitatea in care a fost anuntat de Simona ca a renuntat la serviciile sale, acesta precizand ca "metoda prin sms" a mers si in cazul sau. "Eram la doua camere de ea, dar am primit un sms. Nu ma asteptam sa procedeze asa", a precizat Mlendea.

Duminica, la Protv, Simona Halep a vorbit despre despartirea de Wim Fissette. Sportiva a spus ca l-a anuntat pe antrenor printr-un mesaj ca nu vor mai continua colaborarea.

La doar o zi distanta, Andrei Mlendea (fost antrenor al Simonei inainte de Adrian Marcu si Wim Fissette) a vorbit si el despre cum a luat sfarsit colaborarea cu Halep. 

"Nu ma asteptam sa procedeze in felul acesta. In dimineata finalei (n.r. de la New Haven - competitie castigata de Simona), am primit un SMS prin care ma informa ca, din acel moment, domnul Marcu este antrenorul ei. Eram la două camere de ea. Asa a procedat. M-a informat ca Marcu va veni in America (n.r. la US Open). I-am mai fost sparring la Beijing si asa s-a incheiat colaborarea. Totul s-a facut cu buna-stiinta a Virginiei Ruzici, managerul Simonei. Dansa l-a preferat pe Marcu. Se cunosc de 30 de ani, era normal. Nu de ieri, de azi", a declarat Andrei Mlendea pentru ziarulring.ro.

In varsta de 23 de ani, Simona Halep se afla pe locul trei in clasamentul WTA, dupa un 2014 in care a reusit sa joace in finalele de la Madrid (Masters) si Roland Garros. De asemenea, Simona a ajuns si pana in semifinala de la Wimbledon. Toate aceste performante au fost reusite alaturi de antrenorul belgian Wim Fissette.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















20186 vizualizari

  • +3 (27 voturi)    
    Acum s-a ajuns! (Luni, 10 noiembrie 2014, 12:46)

    George Neagu [anonim]

    Acum nu-i mai ajunge nimeni la varful nasului. Macar daca ar fi castigat macar un turneu de grand slam. Sau o fi din cauza milioanelor din cont?
    • +12 (18 voturi)    
      de unde stii ?! (Luni, 10 noiembrie 2014, 12:55)

      cezar [anonim] i-a raspuns lui George Neagu

      "ACUM nu-i mai ajunge nimeni la varful nasului"

      De unde reiese asta ? Dimpotriva, Simona practica acest mod de concediere inca de cand nu facea performanta.
      Dupa cum putem vedea, este semn de constanta.
      • +3 (3 voturi)    
        Sigur semn de constanta. (Luni, 10 noiembrie 2014, 16:36)

        Mita Beciuklista [utilizator] i-a raspuns lui cezar

        Tot asa accepta, ca boul consecvent, si manevrele primului mitoman de a crea impresia ca fara el si cel mai cinstit guvern, ea n-ar fi ajuns bogata si faimoasa.

        A uitat, pe ultima suta de metri, ca victoriile ei sunt ale ei si nu ale lui Miki Mao. A uitat ca parintii i-au finantat antrenamentele, nu ministrii sportului de-a lungul timpului.
        Felul in care se lasa remorcata de jalnicul plagiator national e dezgustator. E un fel de Ghita oierul vodafone, dar mai bine platit si promovat la extern.

        A cumparat-o cu un pasaport special, pentru care, asa cum declara prin presa straina, nu e vinovata. Jalnica faptura!
    • +13 (17 voturi)    
      Asta e (Luni, 10 noiembrie 2014, 12:58)

      EXEs [utilizator] i-a raspuns lui George Neagu

      Se pare ca de vina e managerul ei, Virginia Ruzici care i-a cam schimbat toti antrenorii. Singura vina a lui Halep e ca nu comunica direct cu oamenii pe care ii da afara si asta pentru ca probabil ca nici ea nu intelege decizia. Imi pare rau pentru ea, dar fara un antrenor competitiv nu va mai creste, si in mod sigur nici un antrenor roman nu se ridica la nivelul celor din vest.
    • +1 (15 voturi)    
      Nu-i mai ajunge nimeni la nas (Luni, 10 noiembrie 2014, 13:11)

      ploiesteanu [utilizator] i-a raspuns lui George Neagu

      pentru că a hotărât să aibe un alt antrenor ? Ti se pare că e îngâmfată pentru că , fără vina ei, e mediatizată excesiv. Îngâmfate sunt Sharapova sau Bouchard.
      • +2 (8 voturi)    
        Fara vina ei? (Luni, 10 noiembrie 2014, 14:13)

        potaissa [utilizator] i-a raspuns lui ploiesteanu

        Bine draga , dar cine a spus reporterilor ca si-a concedia antrenorul prin SMS , ea sau Sharapova. Asta e de calibru Mutu cu tate.....
        • +2 (6 voturi)    
          Corect! (Luni, 10 noiembrie 2014, 14:21)

          Qwertz [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

          Corect! Mutu cu tzatze!
        • -3 (5 voturi)    
          Îndoctrinat cu băsismul lui Banciu (Luni, 10 noiembrie 2014, 17:39)

          ploiesteanu [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

          un om ca dumneata nu poate gândi liber. Urmează-ți turma băsistă oaie, urmează-ți visul!
          După dumneata Simona e o "țărăncuță proastă" că așa a zis băsistul Banciu (de profesie chelner).
          • +1 (1 vot)    
            Ca vine vorba de turma (Marţi, 11 noiembrie 2014, 19:19)

            Desmond [utilizator] i-a raspuns lui ploiesteanu

            Noroc cu oile din turma A3, care-au fost invatate sa gandeasca liber!
        • 0 (0 voturi)    
          ok SMS (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:48)

          tibeeriu [anonim] i-a raspuns lui potaissa

          in primul rand sigur este ca au hotarat de comun acord sa-i fie antrenor pana la sfarsitul anului ... (corect pana la 31.dec.2014) ok
          si cum se intalnea cu antrenorul doar la turnee .... alt turneu nemai fiind pana la 31.dec ... nu avea cum sa-l abordeze ... si ce sa-i spuna ca nu-i prelungeste contractul? ... o aberatie ... logic e ca putea sa-i spuna de incetarea contractului prin sms ... (sau fax) ... eu la fel as fi facut ...
  • +24 (30 voturi)    
    Simona, admir performantele tale (Luni, 10 noiembrie 2014, 12:50)

    t_roxx [utilizator]

    Dar concedierea prin sms....e o mare rusine. Cum nu cred ca i-ai angajat prin sms, arata un minim de respect si vorbeste omului respectiv in fata.
    • +4 (4 voturi)    
      se putea si mai rau (Luni, 10 noiembrie 2014, 15:54)

      outside_the_wall [utilizator] i-a raspuns lui t_roxx

      bine ca nu i-a scris pe facebook :)
    • -1 (1 vot)    
      ce concediere? (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:02)

      tibeeriu [anonim] i-a raspuns lui t_roxx

      ce concediere? nu mai era vorba de concediere ... era vorba de o eventuala prelungire a contractului de colaborare ...
      de la inceputul anului s-a spus in permanenta ca acea intelegere (se pare nu chiar un contract!) a fost pe o perioada de timp limitata, si in niciun caz pana la finalul anului ....
      apoi pe parcurs a ramas pana la finalul anului, si foarte posibil doar pe perioada turneelor la care a participat ...
      asadar, ce sens mai are sa discutii cu cineva cu care nu te vei mai intalni deloc pana la finalul lui 2014?
      aberatii ....
  • -3 (13 voturi)    
    Cele două minute de ură (Luni, 10 noiembrie 2014, 13:06)

    Cristian [anonim]

    Romanul este foarte sensibil la cum si ce fac alti, si de asta nu mai are timp de cum si ce face el!

    In cazul de fata presa a organizat o demascare publica pentru cei amatori de asa ceva!
  • +10 (12 voturi)    
    :( (Luni, 10 noiembrie 2014, 13:06)

    V44 [utilizator]

    Offf, Simona...
    Mda, generatia "online". E mai usor prin SMS. Dar nu e bine...
    Anumite chestii se fac fata in fata. Alfel pica foarte prost. Deja ai facut asceasta greseala de 2 ori. Invata si data viitoare fa mai bine, da? Fata in fata!
  • +8 (14 voturi)    
    Pai calcatul pe cadavre e la moda (Luni, 10 noiembrie 2014, 13:07)

    Je__ [utilizator]

    Printre marile vedete. E greu sa te uiti in ochii unuia care te-a sprijinit, sfatuit, si a mucit alaturi de tine.
    • -6 (10 voturi)    
      Extraordinar (Luni, 10 noiembrie 2014, 14:12)

      OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui Je__

      Zici că au făcut-o gratis. Au fost angajații ei, era în fișa postului să facă tot ce zici tu.
  • +3 (11 voturi)    
    ...... (Luni, 10 noiembrie 2014, 13:12)

    Cristian [anonim]

    Ce uita amatorii de demascari este ca nu vorbim de o concediere (deh avea omul rate de platit si l-a lasat cu fundul in balta!), ci de neprelungirea unui contract care a fost prelungit deja o data si care expira la sfarsitul anului.

    Care o fi versiunea ei, ca a partilor "vatamate" o stim,
  • -3 (9 voturi)    
    sh (Luni, 10 noiembrie 2014, 14:23)

    kronk [anonim]

    E chestie de educatie.Ea nu e de vina.Daca tacsu si cu masa in loc sa mulga oile o educau,rezultatul ar fi fost altul.Atita stie atita face.
  • +5 (5 voturi)    
    Este semn de lasitate (Luni, 10 noiembrie 2014, 15:04)

    Cuca [utilizator]

    Daca esti om adevarat, te intilnesti cu cel pe care-l concediezi, ii expui motivele in modul cel mai corect si civilizat cu putinta, si, dupa caz, il asiguri de lipsa de ranchiuna si de eventuala sustinere in continuare (recomandari, etc).

    Concedierea prin SMS este metoda oamenilor mici.
  • -2 (4 voturi)    
    Mlendea sa spuna adevarul (Luni, 10 noiembrie 2014, 16:53)

    MP [anonim]

    Mlendea ar trebui sa spuna de ce Simona i-a trimis mesaj desi era la doar 2 camere distanta. Pentru ca Mlendea ori dormea, ori era beat. Desi Simona il platea cu mii multe de euro pe luna, Andrei se trezea cand avea chef si se purta f neprofesionist.
  • -2 (2 voturi)    
    Sunteti in majoritate o turma (Luni, 10 noiembrie 2014, 20:14)

    Adi [anonim]

    Cititi niste stiri de rahat cu niste titluri pe masura din partea unui ziar in mare parte online care nu are nicio treaba cu adevarata munca de reporter. Urmariti ziarele si virgula stirile adevarate si apoi comentati despre metode si despre cum e si a fost Simona Halep.
  • -2 (2 voturi)    
    Concediere prin sms (Marţi, 11 noiembrie 2014, 7:39)

    un Revoltat [utilizator]

    Câți dintrei cei de aici ați facut sport de performanța ?
    Unii dintre voi va pricepeți doar sa comentați de pe margine, ca orice chibiț bun de nimic. Pentru voi nimic nu e bun, totul este supus comentariilor nemultumite. De parca ați fi buni de altceva. Asta e problema in Romania: muriți de nerăbdare sa moara capra vecinului, iar in schimb nu faceti nimic ca si plus valoare. Vorbărie lunga si goală ...
    Foarte bine ca i-a concediat. Tocmai pentru ca a pierdut finala de la Wimbledon. Inseamna ca nu au adus performanța de a castiga locul I. De asta se cheama sport de performanța .
    Sau voi sunteti obișnuiți cu perfomante de alde Piturca?