Madrid Masters: Perechea Horia Tecau/ Max Mirnyi, in sferturile competitiei

Miercuri, 8 mai 2013, 15:49 Sport | Tenis

Horia Tecau
Horia Tecau si Max Mirnyi s-au calificat in sferturile turneului Masters de la Madrid, competitie dotata cu premii totale in valoare de 4.303.867 de euro.

Cei doi au trecut de perechea Julian Knowle/ Filip Polasek (Austria/ Cehia), scor 3-6, 6-4, 11-9, dupa o ora si 16 minute de joc, informeaza Mediafax.

In urmatoarea faza a turneului, Tecau si Mirnyi se vor duela cu invingatorii partidei David Marrero/ Fernando Verdasco (Spania) - Marcel Granollers/ Marc Lopez (Spania).

Horia si Max vor primi un cec in valoare de 24.920 de euro si 180 de puncte ATP.

1047 vizualizari

• 0 (2 voturi)
    Succes baieti (Miercuri, 8 mai 2013, 17:24)

dandra [utilizator]

poate treceti si voi de sferturi.
    adversarii au tot doua maini si tot doua picioare.
    nu aveti scuze sa nu treceti mai departe.
    antrenati-va, mancati bine, iar va antrenati, transpirati, iar mancati si tot asa.
    puteti uita de somn...somnul nu este important. hraniti-va cu ambitie si cu ideea victoriei in minte!!!