Liga Campionilor, handbal feminin

Oltchim - Viborg, pe un ecran gigant in Parcul Tineretului

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 14 mai 2010, 10:19 Sport | Teamball


Oltchim va avea antrenor strain
Foto: csoltchim.com
Primaria Municipiului Bucuresti a precizat ca partida dintre Oltchim si Viborg, returul finalei Ligii Campionilor la handbal feminin, va putea fi urmarita pe un ecran gigant in Parcul Tineretului. Vor fi aproximativ 2000 de locuri pe scaune pentru cei interesati sa urmareasca disputa din Sala Polivalenta.

Ecranul va fi amplasat la intrarea dinspre Liceul Gheorghe Sincai, partida putand fi urmarita incepand cu ora 20.45.

"Initiativa primarului general este un raspuns la numeroasele cereri venite la sediul municipalitatii din partea bucurestenilor care solicitau amenajarea unui spatiu in aer liber de unde sa poata urmari finala Ligii Campionilor la handbal feminin, mansa retur", a declarat Primaria Capitalei intr-un comunicat.

Biletele de acces pentru finala Ligii Campionilor au fost epuizate inca din data de 4 mai, acestea fiind vandute numai la Ramnicu Valcea. Cererea a fost de trei ori mai mare decat capacitatea Salii Polivalente din Bucuresti.

In partida tur, Viborg a invins cu 28-21 pe Oltchim, danezele luand o optiune serioasa pentru castigarea trofeului. Disputa retur va fi in direct pe Protv si Live Text pe HotNews.ro, sambata, de la ora 20.45.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2203 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Victorie (Vineri, 14 mai 2010, 10:24)

    reed1 [anonim]

    Eu sunt convins ca fetele noastre o sa castige si o sa ia trofeul!O sa vedeti!Povestim maine seara:) Haideti fetetelor nu va lasati!
  • 0 (0 voturi)    
    Hai Oltchim ! (Vineri, 14 mai 2010, 10:47)

    luxdesign28.ro [anonim]

    Succes fetelor !
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Vineri, 14 mai 2010, 10:56)

    Aph [anonim]

    Foarte frumos, nu ne mai ramane decat sa speram ca nu ploua!
    Hai Oltchim!
  • 0 (0 voturi)    
    Fanii (Vineri, 14 mai 2010, 11:30)

    Bucur [anonim]

    sa vezi acolo toti scuipatorii de seminte si bautorii de bere la PET...
    • 0 (0 voturi)    
      fotbal-handbal (Vineri, 14 mai 2010, 11:44)

      drax [anonim] i-a raspuns lui Bucur

      aia sunt mai mult la fotbal
  • 0 (0 voturi)    
    hai Oltchim! (Vineri, 14 mai 2010, 14:00)

    mihai [anonim]

    salutam initiativa... chiar ma intrebam daca nu cumva ar fi bine sa... oricum ar fi, Oltchim a facut cinste tarii noastre, indiferent de rezultat. nu cred ca e cazul sa dramatizam si sa privim infrangferea din tur ca un mare esec.
    haideti fetelor! suntem mandri de voi!!!!!
    hai oltchim!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Nu sariti la mine, (Vineri, 14 mai 2010, 17:05)

    giga [anonim]

    initiativa ar fi fost ok dar... nu cumva intra in zona de cod galben cind ni se recomanda sa stam in casa cu geamurile inchise? Doamne fereste de un vint care sa darime ecranul !!!
    In rest: MULT SUCCES FETELOR si sunteti iubite indiferent de rezultat. BAFTA MULTA !!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    ROMANIA STRIGA HAI OLTCHIM! (Vineri, 14 mai 2010, 18:33)

    cristina [anonim]

    romania striga hai oltchim!
    din 23 de milioane de motive hai oltchim!
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo (Sâmbătă, 15 mai 2010, 17:09)

    Vlad [anonim]

    Foarte misto intiativa lui Sorin Oprescu. Acum, sa speram ca si vremea va fi de partea noastra. Sunt insa multi bucuresteni care vor merge in parcul tineretului - indiferent de vreme, asa ca, HAI OLTCHIM!!!
  • 0 (0 voturi)    
    De ce? (Sâmbătă, 15 mai 2010, 18:31)

    Crapu' [anonim]

    Oare de ce si-au contramandat prezenta la meci prezidentul Basescu si lacheul lui Boc? Prietenii stiu de ce.
    Sa fie criza de vina? Ha, ha, ha...ce-mi plac glumele mele!!!
    Intradevar e criza..dar criza de panica..se scufunda sandramaua..oare o sa cheme si Basescu minerrii sa apere democratia?
    Stiti cine a scris "Dupa doua zeci de ani"?
    S'auzim numai de bine!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo Oltchim !! (Sâmbătă, 15 mai 2010, 21:44)

    Madalyna [anonim]

    Chiar daca s'a terminat cum s'a terminat meritati RESPECT fetelor !!!!!!!