Steaua nu a facut fata presiunii din Spania, echipa pregatita de Bozo Rudic fiind depasita categoric de Granollers. Dupa o prima repriza echilibrata (a fost 15-12), romanii au cedat in al doilea mitan, ibericii impunandu-se cu 32-23. Cum in tur ros-albastrii castigasera la patru goluri diferenta (32-28), spaniolii se califica in finala Cupei Cupelor.

Vezi aici desfasurarea partidei Granollers - Steaua:

Min 60/ Granollers - Steaua 32-23

Au marcat: Stavrositu, Novanc

Steaua marcheaza doar doua goluri in ultimele 10 minute ale partidei, iar Granollers se impune cu un categoric 32-23. Cum in tur bucurestenii castigasera la doar patru goluri, ibericii se califica in finala Cupei Cupelor.

Min 50/ Granollers - Steaua 26-21

Au marcat: Georgescu (3), Cian (2), Dinescu

Se rateaza mult de ambele parti, dar spaniolii mentin o diferenta care sa le permita calificarea. Georgescu este cel mai in forma stelist, dar momentan bucurestenii au probleme in faza de atac (rataza un 7 metri prin Rapciuga).

Min 40/ Granollers - Steaua 19-15

Au marcat: Dinescu (2), Savenco

Steaua nu marcheaza in superioritate numerica, iar ibericii puncteaza si cu jucator mai putin. Nu merge jocul pe pivot, in timp ce extremele sunt usor de blocat. Gazdele au contraatacuri foarte bune, iar Granollers se distanteaza la cinci goluri.

Min 30/ Granollers - Steaua 15-12

Au marcat: Georgescu, Dinescu, Vujadinovic (2), Manea, Stavrositu

Steaua are un final slab de repriza, cu multe atacuri irosite. Ibericii se distanteaza din nou la patru goluri, iar reusitele Stelei vin in special dupa aruncari puternice. Stavrositu puncteaza de la aproximativ 14 metri, iar scorul la pauza este 15-12 pentru Granollers.

Min 20/ Granollers - Steaua 10-6

Au marcat: Novanc, Dinescu, Georgescu

Steaua se apara visator, iar ibericii marcheaza cu regularitate. Romanii nu au solutii in atac, iar in plus Novanc este eliminat pentru doua minute. Gazdele joaca la limita regulamentului, iar dupa primele 20 de minute Granollers conduce cu 4 goluri diferenta.

Min 10/ Granollers - Steaua 6-3

Au marcat: Georgescu (2), Novanc

Gazdele joaca mai mult la intimidare, iar jucatorii Stelei au probleme in faza de atac. Georgescu reuseste o dubla, dar dupa primele 10 minute spaniolii conduc deja la trei goluri diferenta (scor 6-3).