Intr-o perioada in care supoterii echipelor de fotbal isi dau in petec in intreaga lume, fanii rugby-ului au motive de bucurie. Meciul de rugby de pe Wembley de marti seara a adus victoria celor de la Saracens in fata echipei Africii de Sud, scor 24-23. Stuart Tinner, fan al celor de la Saracens a avut doua motive de a fi in culmea fericirii: echipa sa a castigat, iar la pauza meciului a castigat un sfert de milion de lire sterline dupa ce a nimerit transversala de la 30 metri.

In varsta de 24 de ani, Stuart Tinner a fost unul din cei trei suporteri alesi sa isi incerce norocul la concursul din pauza meciului in care trebuia sa nimereasca transversala de la 30 de metri. Dupa ce doi suporteri au ratat, Tinner s-a descaltat, a ramas in ciorapi si a nimerit bara, lucru ce i-a adus 250.000 de lire sterline. Intrebat ce va face cu banii, Stuart, care inca locuieste cu parintii a spus ca-si va cumpara un apartament, o masina si un abonament pentru meciurile celor de la Saracens.

"Am vorbit deja cu parintii mei si mi-au spus sa raman cu picioarele pe pamant. Chiar nu-mi vine sa cred. Este un sentiment incredibil, sunt inca uimit. Am castigat 250.000 de lire sterline, dar acest lucru nu ma va schimba, ma voi duce in continuare la munca de dimineata", a declarat Tinner potrivit BBC.