Dupa trei victorii consecutive in Liga Campionilor, HCM Constanta a pierdut de-o maniera categorica partida cu Chekhovskie Medvedi, rusii impunandu-se la Buzau cu scorul de 28-22. Cu o aparare de multe ori visatoare si cu un atac lipsit de orice idei, campioana Romaniei a fost nevoita sa se incline in fata rusilor. Cel mai bun om de pe teren a fost Grams, portarul oaspetilor.

Urmatoarea etapa (VI):

Chekhovskie Medvedi - HCM Constanta (19 noiembrie)

Valladolid - AC PAOK (21 noiembrie)

Pick Szeged - Montpellier (22 noiembrie)

Vezi aici desfasurarea meciului:

Min 60/ HCM - Chekhovskie 22-28

Au marcat: Nicolae 51', Toma 52', 56', Pavlovic 59', Buricea 60', 60'

Constantenii nu au reusit sa marcheze nici macar in inferioritate numerica, iar paradele lui Grams au inchis practic poarta lui Chekhovskie. Rusii se impun de-o maniera categorica la Buzau, iar pentru HCM se anunta partide de foc.

Min 50/ HCM - Chekhovskie 16-23

Au marcat: Nicolae 46', Buricea 46', 49'

HCM nu marcheaza minute bune, iar Chekhovskie puncteaza aproape la fiecare faza. Rusii domina total partida, oaspetii distantandu-se si la sapte goluri diferenta.

Min 40/ HCM - Chekhovskie 12-18

Au marcat: Dimache 32', Sabou 34',

HCM-ul rateaza doua lovituri de la 7 metri, in timp ce rusii marcheaza constant. Oaspetii se duc la sase goluri diferenta, iar Toma si compania nu au idei in atac.

Min 30/ HCM - Chekhovskie 11-14

Au marcat: Baiceanu 23', Csepreghi 28', Sabou 30'

HCM greseste mult pe faza ofensiva, iar rusii speculeaza fiecare oportunitate. Oaspetii intra la pauza cu un avantaj de trei goluri.

Min 20/ HCM - Chekhovskie 8-9

Au marcat: Sabou 13', Toma 14', 15'

Rusii echilibreaza disputa si egaleaza pe tabela. Toma este imperial pe extrema, iar HCM-ul impune ritmul meciului. Mihai Popescu apara senzational, dar oaspetii au un gol avans dupa 20 de minute.

Min 10/ HCM - Chekhovskie 5-3

Au marcat: Nicolae 1', Toma 5', 7', Csepreghi 6', Baiceanu 10'

Constantenii au inceput furtunos partida si au marcat repede, dar Toma si compania au ratat de cateva ori singur cu portarul advers. A fost 3-1 pentru HCM, dar rusii au egalat la trei. Pana la urma a fost 5-3 pentru gazde dupa primele 10 minute de joc.