Liga Campionilor/ Inca o victorie pentru Marian Cozma

de Andra Popa     HotNews.ro
Duminică, 1 martie 2009, 11:57 Sport | Teamball

Veszprem lupta pentru calificarea in semifinalele Ligii Campionilor
Veszprem a reusit sa obtina calificarea in sferturile Ligii Campionilor, invingandu-i pe spaniolii de la Ademar Leon, scor 32-30. Inca o data, jucatorii maghiari i-au dedicat victoria colegului lor, Marian Cozma, la finalul partidei.

Echipa maghiara a controlat clar partida, conducand  cu cinci goluri la pauza. Finalul insa, i-a gasit pe spanioli intr-o cursa de urmarie spectaculoasa. Ademar a egalat la 29 cu cateva minute inainte de final, dar Veszprem a reusit sa ramana calma cu ajutorul interventiilor decisive ale portarului Pesic.

Veszprem mai are inca un meci de jucat, dar fosta echipa a handbalistului roman are calificarea asigurata.