Steaua MFA nu a avut nicio sansa in fata tavalugului iberic. Dupa ce au pierdut in fata propriilor suporteri cu 27 la 33, stelistii au fost nimiciti la o diferenta de 17 goluri in returul optimilor Cupei Cupelor de catre spaniolii de la Pevafersa Valladolid.

Handbalistii ros-albastri au fost dezorientati in aparare, iar la pauza spaniolii conduceau deja cu sase goluri diferenta (19-13). Sania a avut 18 aruncari spre poarta, dar doar sase au devenit goluri. Spaniolii s-au dezlantuit in repriza secunda si s-au distantat lejer. Atacul stelistilor nu a mai functionat in ultimele sase minute, cand nu au mai reusit sa inscrie deloc. Fluierul final al arbitrului a aratat pe tabela un scor naucitor: 41 - 24 in favoarea spaniolilor.

Steaua MFA paraseste Cupa Cupelor dupa dubla cu Valladolid, cu un scor general de 51 la 74.

Au marcat:

Steaua MFA Bucuresti: Sania 6, Mazilu 5, Novanc 5, Savenco 3, Stavrositu 3, Ilies 1, Vujadinovic 1

Pevafersa Valladolid: Bilbija 7, Rentero 7, Chuchi 4, Hugo 4, Zile 4, Tvedten 4, Perales 3, Prieto 3, Edu 2, Avila 2, Entrerrios 1