HCM Constanta a pierdut cu 33-25 partida disputata, in deplasare, impotriva formatiei Tatran Presov, in optimile de finala ale Cupei Cupelor la handbal masculin. La inceputul meciului s-a tinut un moment de reculegere in memoria celui care a fost Marian Cozma. Returul va avea loc, duminica, 22 februarie, la Constanta, de la ora 11.00.

Cei mai buni marcatori ai constantenilor au fost Toma (5), Adzic (5) si Pavlovic (4). Demn de mentionat este faptul ca in minutul 29 meciul a fost intrerupt pentru minute bune dupa ce galeria echipei HCM a aruncat cu o sticla de apa in terenul de joc (suporterii au fost deranjati de maniera de arbitraj care a fost considerata pro gazde).

Stiinta Dedeman Bacau a invins, in optimile Cupei Challenge formatia PAOK Salonic, scor 31-28 (13-16). Bacauanii vor disputa returul in fata propriilor suporteri, in 22 februarie.