Galactica in Liga Campionilor unde au invins detinatoarea titlului in Rusia, Cehovski Medvedi, si vicecampioana Sloveniei, Cimos Koper, Steaua MFA merge din rau in mai rau in campionat. Ultima isprava a stelistilor este infrangerea, scor 28-31, in fata banatenilor de la Timisoara, intr-un meci restant contand pentru etapa a opta a Ligii nationale. Steaua e pe locul 10 in Romania si, sambata, jucatorii lui Nicolae Munteanu joaca in Liga cu Cimos Koper.

Campionii Romaniei au condus doar pana in minutul 15, apoi, handbalistii de la Poli Izometal au jucat din ce in ce mai bine. Portarul Zoltan Vass a facut minuni intre buturi, iar la pauza gazdele au intrat in avantaj, 15-12. In repriza secunda, diferenta a crescut la cinci goluri, 26-21, dar Steaua a dat imediat semne de revenire, apropiindu-se la 27-28. Finalul a aparţinut tot gazdelor, care au castigat clar, depasind Steaua in clasament. Pricipalii marcatori ai Stelei au fost Sania (7) si Georgescu (6).