Dinamo recidiveaza si Steaua este invinsa in fata propriilor suporteri cu 33 la 32. Cu o echipa in plina transformare, Dinamo i-a tinut in sah pe stelisti in prima repriza, dupa care baietii lui Voica s-au dezlantuit si au perforat poarta lui Ciobanu din toate pozitiile.

Meciul de la Chiajna a inceput energic, cu goluri de o parte si de cealalta! Steaua paseaza greoi in atac, dar Georgescu gaseste de fiecare data culoarul spre poarta lui Barza. Au trecut zece minute de joc si Dinamo pare echipa care combina mai bine si marcheaza mai usor. Manea profita de culoarele lasate de apararea stelista mult prea visatoare si Dinamo e mereu cu un pas in fata baietilor lui Otelea. In tribune, Marius Lacatus le tine pumnii stransi stelistilor care revin in meci cu ajutorul veteranului de 37 ani, Rudic.

Steaua se putea desprinde la doua goluri dar Georgescu si tanarul Marius Tudor nu reusesc sa inscrie singuri cu portarul. Dinamovistii se apara ca la carte si conduc cu 16-15 cu un minut inainte de pauza. Steaua se arunca in atac si uriasul Sania stabileste scorul pauzei cu o torpila de la noua metri. Scor egal la pauza, 16-16, si repriza secunda se anunta incinsa.

Meciul reincepe in acelasi ritm echilibrat pana in minutul 40 cand Stavrositu a primit doua minute eliminare si Dinamo s-a desprins pentru prima oara in acest meci la doua goluri. In sala se aude numai “Lupta Steaua” pentru ca Dinamo a venit fara suporteri dupa scandalul de anul trecut de la sala Floreasca cand meciul a fost intrerupt din cauza galeriilor ambelor echipe. Stelistii fac din ce in ce mai multe greseli in timp ce dinamovistii isi vad de joc si isi maresc avantajul la patru goluri.

Incredibil! 30-24 pentru Dinamo si Steaua e la pamant. Sub privirile ganditoare ale lui Otelea, Steaua inscrie de doua ori, dar trebuie sa recupereze cinci goluri in sase minute. De aceasta data, ros-albastrii se apara om la om si reusesc sa se apropie doar la doua goluri, 33-31. Steaua mai inscrie inca o data si finalul de meci s-a transformat intr-o lupta corp la corp. Dinamovistii gresesc o pasa in ultimele secunde si Steaua are posibilitatea sa egaleze insa Georgescu rateaza inca o data singur cu portarul si il scoate din minti pe Otelea. Georgianul Rusia, cel mai bun jucator al lui Dinamo, faulteaza si primeste cartonasul rosu. Inca o data Sania trebuie sa egaleze din lovitura libera de la jumatatea terenului adversarilor, dar poarta e prea departe chiar si pentru puternicul Sania. Dinamo invinge pentru a doua oara Steaua in deplasare.

Steaua trebuie sa-si revina rapid pentru ca joi da piept cu Portland San Antonio in grupele Ligii Campionilor. Steaua face parte din grupa E alaturi de Chehovskie Medvedi, RK Cimos Koper si Portland San Antonio.