CSM București a pierdut la limită, scor 31-30, meciul din Liga Campionilor la handbal feminin disputat pe terenul echipei Ferencvaros.

Formația maghiară a avut 20-16 la pauză, iar a doua repriză a aparținut CSM-ului (14-11), fără însă a reuși să evite înfrângerea.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Grbic 6 şi Stolle 5 goluri, pentru FTC, respectiv Neagu 7 şi Omoregie 5, pentru CSM.

Gruparea bucureșteană a ratat și trei aruncări de la 7 metri: două prin Neagu, una prin Arntzen.

29-30 cu Brest.

În următorul meci, CSM va juca tot cu Ferencvaos, dar pe propriul teren, în data de 20 noiembrie. Liga Campionilor se va relua pe 8 ianuarie 2022.

• Play-off va avea loc între 26 martie - 3 aprilie 2022, sferturile de finală între 30 aprilie - 8 mai, iar Turneul Final Four se va disputa în 4-5 iunie, la Budapesta.
  • Campioana en-titre este Vipers Kristiansand din Norvegia, iar CSM a ratat sezonul trecut calificarea în Final Four.