Handbal feminin

Liga Campionilor: CSM București, înfrângere dramatică în primul meci din grupa A (21-22 vs Team Esbjerg)

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Duminică, 12 septembrie 2021, 16:39 Sport | Teamball

CSM Bucuresti
CSM Bucureşti, campioana României la handbal feminin, a pierdut dramatic, duminică, pe terenul danezelor de la Team Esbjerg, scor 22-21, în primul meci din grupa A a Ligii Campionilor.

"Tigroaicele" au revenit de la 16-18, au condus cu 21-18 (în minutul 57), dar nu au reușit să păstreze avantajul și danezele s-au impus în ultimul minut.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Tranborg şi Reistad, câte 5 goluri, pentru Team Esbjerg, respectiv Omoregie 5 reuşite, pentru CSM Bucureşti, scrie News.ro.

În celelalte partide din prima etapă a grupei A s-au înregistrat rezultatele: Podravka - Buducnost 29-22, Rostov Don - Brest 26-24 şi Borussia Dortmund - FTC Budapesta 26-25.

În etapa a II-a a grupei sunt programate, în 18-19 septembrie, meciurile dintre Buducnost - Borussia, Brest - Team Esbjerg, CSM Bucureşti - Rostov Don şi FTC Budapesta - Podravka.

Programul turului în continuare este: Podravka - CSM (25 septembrie), Borussia Dortmund - CSM (16 octombrie), CSM Buducnost (23 octombrie), CSM - Brest Bretagne (30 octombrie), FTC Budapesta - CSM (13 noiembrie). Din 20 noiembrie vor începe partidele retur, care se vor încheia în 19 februarie 2022.

Faza play-off va avea loc între 26 martie - 3 aprilie, sferturile de finală între 30 aprilie - 8 mai, iar Turneul Final Four în 4-5 iunie, la Budapesta.

Deţinătoarea trofeului este Vipers Kristiansand din Norvegia.

În sezonul anterior, CSM Bucureşti a ratat calificarea la Turneul Final Four al Ligii Campionilor.

1596 vizualizari

• +2 (4 voturi)
    Cristina sa iti fie rusine (Duminică, 12 septembrie 2021, 16:42)

Adrian_1234 [utilizator]

s-au lasi ifosele pe banca sau joaca pe masura lor
    Si ifose si joc prost nu merge
    Uita-te la meci si vezi ce mingii ai pierdut si in ce momente.
  • +1 (3 voturi)
    daca (Duminică, 12 septembrie 2021, 17:50)

martel55 [utilizator]

nu isi aduc pe banca un antrenor adevarat si o lasa in continuare pe Neagu sa decida si in teren si pe banca, in ambele locuri dupa cum s-a vazut prost, vor tot urma astfel d einfrangeri
    • -1 (1 vot)
      exact (Duminică, 12 septembrie 2021, 19:29)

Adrian_1234 [utilizator] i-a raspuns lui martel55

Problema lui Neagu e ca orice face ea bine e al ei. Ce face prost e din cauza altora. Si atitudinea asta e paguboasa rau.
      M-am uitat atent ca filmau imediat dupa ce a dat pasa aia direct in out cand aveau 3 goluri avantaj si erau in atac. Si venise antrenoarea sa vb cu ea, si Neagu in loc sa isi ceara scuze ii explica ca ailalta se tot misca nu stia unde sa arunce si da a aruncat mai tare ... nici un pic de empatie la nivel de echipa, nimic.
      Daca asta ar avea macar jumate din caracterul lui Carmen ar fi fost zeu.