​Kawhi Leonard a reușit 43 de puncte în mai puțin de 30 de minute jucate, intrând astfel în istoria celor de la Los Angeles Clippers. Californienii au trecut, scor 128-103, de Cleveland Cavaliers în Staples Center. Într-o altă partidă a zilei, Milwaukee Bucks a avut în Giannis Antetokounmpo (37-9-4) un adevărat lider. Gazdele au continuat seria victorioasă: 128-102 cu New York Knicks.

NBA, logoFoto: nba.com

În "Fiserv Forum" (Milwaukee), Giannis Antetokounmpo a fost din nou cel mai important jucător al echipei cu cea mai bună linie de clasament din NBA. Cu 37 de puncte, 9 recuperări și 4 pase decisive, Giannis a ridicat în picioare în nenumărate rânduri publicul. Au fost 17.590 de spectatori la acest meci câștigat de Bucks în fața celor de la Knicks cu 128-102.

Los Angeles Clippers a trăit un moment important în istoria sa, Kawhi Leonard devenind primul jucător al californienilor care să înscrie peste 40 de puncte în mai puțin de 30 de minute jucate. 43-3-4 (puncte - recuperări - pase decisive) a fost linia reușită de Kawhi în 28 de minute și 44 de secunde.

Los Angeles Clippers - Cleveland Cavaliers 128-103

Rezumatul partidei dintre Bucks și Knicks.

Rezumatul partidei dintre Clippers și Cavaliers.

Clasamentele celor două conferințe:

Sursa foto: captură soccerstand.com

VEST:

EST:

Giannis Antetokounmpo, one man show:

Kawhi Leonard, primul jucător de la Clippers care să înscrie peste 40 de puncte în mai puțin de 30 de minute jucate: