VIDEO Los Angeles Lakers, a treia înfrângere consecutivă - Milwaukee, de neoprit (Rezultatele zilei)

Luni, 23 decembrie 2019, 9:45 Sport | Teamball

NBA, logo
Fără LeBron James (accidentat), Los Angeles Lakers a suferit a treia înfrângere consecutivă din acest sezon al NBA, gazdele fiind depășite, scor 128-104, de Denver Nuggets. Milwaukee Bucks merge la turație maximă: încă o victorie categorică: 117-89 cu Indiana Pacers.

În fața a 18.997 de spectatori, în Staples Center Lakers a fost aproape de cei de la Denver doar în primele două sferturi. Ruptura s-a produs însă în a doua parte a partidei. Nuggets a câștigat cu 36-25 al treilea sfert, în timp ce ultimul a fost un adevărat coșmar pentru LA: 26-37.

Anthony Davis a fost cel mai bun marcator de pe teren (32 de puncte), acesta reușind și 11 recuperări și o pasă decisivă. A evoluat 34 de minute.

În ceea ce-i privește pe cei de la Milwaukee, totul este conform planului. Încă o victorie (117-89) fără emoții, iar trupa din "Fiserv Forum" a ajuns la cota 27 de victorii (doar 4 înfrângeri). Bucks este formația din NBA cu cea mai bună linie de clasament.

Rezultatele zilei din NBA:

Boston Celtics - Charlotte Hornets 119-93
Milwaukee Bucks - Indiana Pacers 117-89
Oklahoma City Thunder - Los Angeles Clippers 118-112
Los Angeles Lakers - Denver Nuggets 104-128.

Cum arată clasamentele celor două Conferințe:
Sursă foto: captură soccerstand.com

VEST:

EST:

Aici poți urmări un rezumat al partidei dintre Milwaukee Bucks și Indiana Pacers.