CM Handbal (f): Rusia, încă o victorie (35-28 cu Muntenegru)

Marţi, 10 decembrie 2019, 9:31 Sport | Teamball

Rusia, de neoprit la CM
Rusia este, cel puțin până acum, fără rival la CM de Handbal feminin din Japonia, formația pregătită de Martin Ambros făcând încă o victimă: Muntenegru, scor 35-28. În urma acestui succes, rusoaicele s-au calificat în semifinalele turneului final mondial.

Muntenegru s-a menținut aproape de adversar până la pauză (a fost 17-16 pentru rusoaice), dar ecartul s-a tot mărit în a doua repriză. Victoria Rusiei a fost până la urmă una fără mari emoții, scorul de 35-28 vorbind de la sine.

Sub comanda lui Martin Ambros (fostul selecționer al României), Rusia este imbatabilă la acest CM.