Oltchim a castigat partida retur cu Zvezda Zvenigorod, scor 26-23, rezultat in urma caruia pastreaza sanse de calificare in semifinalele Ligii Campionilor la handbal feminin.

Jakob VestergaardFoto: cs-oltchim.com

Campioana Romaniei a suferit mult pentru a se impune in Rusia. La pauza, gazdele au condus cu 15-13, dupa 30 de minute in care au condus aproape in permanenta.

Rusoaicele au inceput mai bine si a doua repriza, iar la un moment dat au condus cu patru goluri diferenta. Paula Ungureanu (a intrat in a doua repriza) a prins insa o noua zi mare, iar Oltchim a trecut in avantaj pe tabela. S-a incheiat 26-23, iar Valcea pastreaza sanse de calificare in semifinalele competitiei.

Marcatoare:

Zvezda - Postnova 6 goluri, Marennikova 6, Uskova 4, Vyakhireva 3, Lobach 2, Lacrabere 1, Khavronina 1

Oltchim - Bulatovic 7 goluri, Meirosu 4, Managarova 3, Manea 3, Stanca 3, Nechita 2, Bradeanu 2, Farcau 1, Barbosa 1.