Oltchim a incheiat pe prima pozitie Grupa D a Ligii Campionilor la handbal feminin, campioana Romaniei trecand, scor 30-22, de Itxako, vicecampioana Europei. Dupa o prima repriza modesta (a fost 13-11 pentru iberice), Ozel, Tolnai si compania au facut spectacol in al doilea mitan.

Yeliz Ozel, evolutie incantatoare cu Itxako Foto: AGERPRES

Oltchim a reusit sa castige ambele partide disputate impotriva lui Itxako, campioana Romaniei trecand, la Valcea, cu 30-22 de formatia iberica. Succesul echipei lui Radu Voina s-a conturat la mijlocul reprizei secunde, atunci cand Tolnai a "inchis" practic poarta, in timp ce atacul a mers ca in zilele buna.

Yeliz Ozel a fost una dintre evidentiatele valcencelor, pasele de efect ale jucatoarei din Turcia facand practic diferenta pe tabela. In urma acestei victorii, Oltchim a incheiat pe prima pozitie Grupa D a Ligii Campionilor, cu 10 puncte acumulate.