Universitatea Craiova a pus punct seriei de 4 etape consecutive fără succes în SuperLiga României și s-a impus pe teren propriu în duelul cu Dinamo București, scor 1-0, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 16.

Jucătorii Universității CraiovaFoto: Razvan Pasarica/SPORT PICTURES / imago sportfotodienst / Profimedia

*Click pe numele marcatorului pentru a vedea golul*

Universitatea Craiova a învins-o pe Dinamo București, la debutul lui Ivaylo Petev pe banca oltenilor

Universitatea Craiova a obținut primul succes după o pauză de 4 etape.

La debutul lui Ivaylo Petev pe banca tehnică, oltenii au câștigat duelul cu Dinamo București.

Gazdele au deschis scorul după doar 5 minute, după ce Danciu a reluat în plasă din centrarea lui Nicușor Bancu.

Imediat după gol, jocul a devenit destul de închis, iar ocaziile de poartă au lipsit.

În a doua repriză, s-au acordat mai multe cartonașe galbene, iar în minutul 84, oaspeții au avut un gol anulat, după un henț.

Aici poți vedea rezumatul partidei dintre Universitatea Craiova și Dinamo București