CFR Cluj a ajuns la 3 succese consecutive în SuperLiga. Multipla campioană a României s-a impus în deplasare la FC Voluntari, scor 4-1.

Jucatorii celor de la CFR ClujFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

Karlo Muhar, dublă în disputa cu Voluntari

CFR Cluj a urcat pe primul loc în SuperLiga României după succesul obținut sâmbătă seară în deplasare la FC Voluntari.

Formația antrenată de Andrea Mandorlini a controlat disputa cu ilfovenii și a meritat pe deplin victoria, în ciuda faptului că a fost condusă.

Andrei Dumiter, fostul jucător de la FCSB, a deschis scorul pentru gazde în minutul 27, dar ardelenii au întors rezultatul până la pauză.

Philip Otele a restabilit egalitatea (min 42) din pasa lui Muhar, iar același Muhar a marcat pentru oaspeți în primul minut de prelungire.

În a doua repriză, Karlo Muhar a fost din nou decisiv pentru echipa lui Mandorlini și a realizat dubla în minutul 58.

Ilfovenii au încercat să revină în meci, însă portarul Sava a avut câteva intervenții foarte reușite.

Juricic a închis tabela în al doilea minut de prelungire, după ce a finalizat cu capul din centrarea lui Jefte.

Scor final 4-1, iar Voluntariul rămâne pe locul 6 cu 10 puncte. CFR este lider, cel puțin până la finalul partidei dintre FCSB și Universitatea Craiova.