FC Voluntari a obținut a patra victorie din play-out. Formația antrenată de Liviu Ciobotariu s-a impus în duelul cu FC Botoșani, scor 2-0.

Liviu CiobotariuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

FC Voluntari, calificată matematic la barajul pentru Conference League

FC Voluntari merge ceas în play-out și a ajuns la 12 meciuri fără eșec în SuperLiga.

Formația pregătită de Liviu Ciobotariu a câștigat și duelul cu FC Botoșani, într-un meci disputat pe stadionul Anghel Iordănescu.

Islandezul Sigurjonsson a deschis scorul în minutul 23 din pasa lui Adam Nemec, după ce atacantul gazdelor a scos din joc mai mulți adversari.

Chiar dacă au avut nu mai puțin de 18 ocazii de gol, moldovenii nu au expediat niciun șut pe spațiul porții.

În prelungirile partidei, Ricardinho a risipit emoțiile și a punctat pentru 2-0.

FC Voluntari este calificată matematic la barajul pentru Conference League, unde o va întâlni pe FC U Craiova 1948.