Hermannstadt și FC U Craiova 1948 au terminat la egalitate (0-0) în cadrul unui meci din etapa cu numărul 7 a play-out-ului din SuperLiga. Oltenii au ratat șansa de a o egala pe Petrolul în fruntea clasamentului.

Marius Măldărășanu, antrenor HermannstadtFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Petrolul rămâne lider în play-out și după etapa a 7-a

Hermannstadt și FC U Craiova 1948 s-au întâlnit luni pe stadionul Municipal din Sibiu, acolo unde niciuna din cele două echipe nu au găsit drumul spre gol.

Ambii portari au avut intervenții bune în prima repriză, iar în partea secundă, jocul sibienilor a fost mai bun.

Introdus pe teren la pauză în locul lui Gurău, portarul Robert Popa a intervenit bine la șutul lui Daniel Paraschiv.

Oltenii puteau da lovitura cu câteva minute înainte de final, dar lovitura de cap a lui Duarte a trecut puțin peste poartă.

Scor final 0-0, iar rezultatul o avantajează pe Petrolul, care rămâne pe primul loc în play-out după 7 etape.

Echipa antrenată de Marius Măldărășanu a scăpat de retrogradarea directă.