​Hermannstadt a ratat șansa de a obține prima victorie din acest play-out. Sibienii au condus-o pe FC Botoșani până în al treilea minut de prelungire, atunci când Camara a egalat pentru echipa antrenată de Flavius Stoican (1-1).

Marius Măldărășanu, antrenor HermannstadtFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

*Click pe numele marcatorilor pentru a putea vedea golurile*

Echipa lui Marius Măldărășanu a scăpat victoria printre degete

Hermannstadt a ratat șansa de a obține prima victorie din acest play-out. Sibienii au scăpat victoria cu Botoșani în prelungiri și s-au ales cu doar un singur punct.

Prima repriză a partidei nu a adus ocazii importante la niciuna dintre cele două porți.

În a doua parte a jocului, moldovenii l-au pus la încercare pe portarul Letica, însă atât la ocazia lui Tallo, cât și la cea a lui Mailat, goalkeeper-ul sibienilor a reținut fără emoții.

Opruț, fundașul de echipă națională al gazdelor, a centrat perfect pentru Gabi Iancu, iar cel mai bine plătit jucător al celor de la Hermannstadt a deschis scorul cu un șut destul de slab (min 70), dar bine plasat.

Imediat după, botoșănenii s-au lovit din nou de opoziția lui Letica, care a avut o paradă spectaculoasă la șutul lui Dican.

În al treilea minut de prelungire, Camara a restabilit egalitatea pe Municipalul din Sibiu.

Mai devreme, UTA Arad a câștigat cu scorul de 2-0 în fața celor de la U Cluj.