​UTA Arad a câștigat, scor 2-0, meciul jucat pe propriul teren contra celor de la „U” Cluj, într-o partidă contând pentru etapa cu numărul doi din play-out-ul din SuperLiga României la fotbal.

Laszlo BalintFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

UTA, succes cu 2-0 contra lui „U” Cluj în a doua etapă din play-out-ul SuperLigii

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile.

Postolachi a deschis scorul pentru gazde în minutul 23, iar Milosevic a închis tabela cu reușita din minutul 26.

În urma acestui succes, UTA iese provizoriu de pe locurile retrogradabile, gruparea antrenată de Laszlo Balint aflându-se pe 12, cu 17 puncte.

De cealaltă parte, „U” Cluj se găsește pe 9, cu 20 de puncte.

FC Botoșani vs FC Hermannstadt va avea loc sâmbătă, 1 aprilie, de la ora 17:00.

Meciurile din SuperLiga pot fi văzute în direct pe canalele Digisport, Orange Sport și Prima Sport.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre UTA și U Cluj.