FC Argeș a ajuns la cel de-al 13-lea meci fără victorie în SuperLigă, după remiza înregistrată pe terenul celor de la FC Voluntari, scor 0-0, în penultima etapă a sezonului regulat.

Marius CroitoruFoto: Alex Nicodim/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

FC Voluntari – FC Argeș 0-0, în etapa a 29-a SuperLigii

După un meci echilibrat, FC Voluntari și FC Argeș s-au mulțumit cu câte un punct, deși gazdele puteau decide meciul în prima repriză.

În minutul 16, arbitrul Istvan Kovacs a acordat o lovitură de la 11 metri pentru ilfoveni, după tragerea în careu a lui Jobello asupra lui Adam Nemec.

Atacantul slovac a executat penaltiul două minute mai târziu, peste poarta apărată de Straton.

Cu postul amenințat după seria de rezultate negative, Marius Croitoru poate lăsa FC Argeș pe penultima poziție a clasamentului, cu 27 de puncte.

FC Voluntari urcă pe locul 9 al clasamentului SuperLigii, cu 33 de puncte, cu patru puncte peste primul loc de baraj.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre FC Voluntari și FC Argeș.