​După o serie de 5 etape la rând fără eșec, FCSB a pierdut cu scorul de 3-1 în fața celor de la UTA Arad, la capătul unui meci entuziasmant făcut de gazde.

Laszlo BalintFoto: Inquam Photos / Cornel Putan

* Click pe numele marcatorilor pentru a putea vedea golurile *

Victoria cu FCSB, o doză de adrenalină pentru UTA Arad

Formația antrenată de Laszlo Balint a făcut duminică seară probabil cel mai bun meci din acest sezon.

În fața unui stadion plin, echipa gazdă a deschis scorul în minutul 14, la capătul unei acțiuni la care Joonas Tamm și-a înscris în proprie poartă.

FCSB-ul a egalat destul de repede prin Florinel Coman (min 18), care a marcat superb cu un șut plasat la colțul lung.

În a doua repriză, schimbările neinspirate au decis partida. Cordea i-a luat locul lui Malcom Edjouma, iar roș-albaștrii au pierdut o piesă importantă la mijlocul terenului.

Introdus pe teren în locul lui Otele, moldoveanul Virgiliu Postolachi a adus-o din nou în avantaj pe UTA, după ce l-a executat pe Ștefan Târnovanu (min 64).

Lovitura de grație a dat-o Ubbink, care a finalizat perfect din pasa lui Rareș Pop (min 78).