​Farul Constanța a făcut un nou meci bun în fața propriilor suporteri și a câștigat duelul cu Sepsi Sfântu Gheorghe (2-0). Marinarii și-au dominat adversara și s-au distanțat la 5 puncte de CFR Cluj.

Jucatorii celor de la Farul ConstantaFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

* Click pe numele marcatorilor pentru a putea vedea golurile *

Farul Constanța, într-o formă de excepție - Sepsi, emoții pentru locul de play-off

Gazdele au făcut o primă repriză de excepție și nu i-au dat nicio șansă adversarei, care nu a reușit să trimită vreun șut la poartă.

Tudor Băluță a deschis scorul pentru constănțeni în minutul 22, iar mijlocașul a contribuit decisiv la reușita superbă a lui Adrian Mazilu (min 45+3).

În repriza secundă, posesia le-a aparținut în mare parte oaspeților, care au încercat să revină în meci.

Rondon și Safranko au trecut pe lângă egalare, iar marinarii au înscris pentru a treia oară, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.