Chindia Târgoviște și FC U Craiova 1948 și-au împărțit punctele în cel de-al doilea meci al etapei cu numărul 28 din SuperLiga (0-0), la capătul unui joc echilibrat între cele două formații.

Nicolo NapoliFoto: Inquam Photos / Justinel Stavaru

FC U Craiova 1948, șanse minime de play-off după remiza de la Ploiești - Rezultat bun pentru Sepsi Sfântu Gheorghe

Formația antrenată de Nicolo Napoli avea nevoie de un succes pentru a mai spera în continuare la un loc de play-off, dar oltenii nu au reușit să se impună pe Ilie Oană, în fața Chindiei Târgoviște.

Oaspeții au ratat singura ocazie a primei reprize, la un șut trimis de Bahassa, reținut în doi timp de Cătălin Căbuz.

Repriza secundă i-a avut în prim-plan pe băieții lui Toni Petrea, care au fost aproape de a deschide scorul în două rânduri, prin Sergiu Buș și Daniel Popa.

Meciul s-a terminat la egalitate, iar șansele oltenilor de a spera la play-off au scăzut dramatic, ei rămânând la 4 puncte în spatele celor de la Sepsi, care vor juca tot marți cu Farul Constanța.

Oltenii mai au de jucat în acest sezon regulat cu FC Botoșani și Hermannstadt.

De partea cealaltă, Chindia Târgoviște urcă pe locul 9 și acumulează 31 de puncte.

Aici poți vedea rezumatul partidei dintre Chindia Târgoviște și FC U Craiova 1948