​Universitatea Cluj a obținut al doilea succes consecutiv cu Ioan Ovidiu Sabău pe banca tehnică, reușind să se impună pe terenul celor de la Hermannstadt, scor 1-0.

Ioan Ovidiu SabauFoto: BRUNO FAHY / AFP / Profimedia

* Click pe numele marcatorului pentru a putea vedea golul

Hermannstadt, fără succes din 2022, de la un meci cu CFR Cluj

Hermannstadt nu se regăsește în 2023, iar sibienii nu au înregistrat niciun succes în SuperLiga.

Echipa antrenată de Marius Măldărășanu a pierdut și duelul cu Universitatea Cluj și a ajuns la 7 etape consecutive fără succes în campionat.

„Șepcile roșii” au marcat unicul gol al partidei în minutul 10 prin Ioan Filip, jucătorul fiind servit perfect de Dan Nistor.

Gazdele au încercat să revină în meci în a doua repriză, dar sibienii au avut un gol anulat de VAR în minutul 71, iar Matko Babic a irosit și o lovitură de la 11 metri (86).

Cu această victorie, Universitatea Cluj urcă pe locul 9 și acumulează 31 de puncte. De partea cealaltă, Hermannstadt rămâne pe 13, cu 26 de puncte.