​După eșecul suferit în Conference League cu Lazio (1-0), CFR Cluj și-a luat revanșa în fața fanilor și a câștigat duelul cu FC Argeș, scor 3-1.

Jucatorii celor de la CFR ClujFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

* Click pe numele marcatorilor pentru a putea vedea golurile *

Meciul cu FC Argeș, antrenamentul perfect pentru returul cu Lazio din UEFA Conference League

Formația antrenată de Dan Petrescu a controlat disputa cu FC Argeș, dar a avut mici emoții pe final de partidă.

Campioana României a deschis scorul după doar 2 minute prin Ciprian Deac, la capătul unei serii de neînțelegeri în defensiva oaspeților.

Mario Camora, căpitanul CFR-ului, a centrat perfect pentru Janga în minutul 25, iar atacantul ardelenilor l-a executat pe portarul oaspeților cu o lovitură de cap.

Chepas Malele a făcut 3-0 înaintea pauzei, dar golul acestuia a fost anulat după consultarea VAR pentru un henț.

Echipa lui Marius Croitoru a redus din diferență în a doua repriză (min 61), la o fază la care Kolinger a trimis mingea în proprie poartă.

Krasniqi, cel mai în formă jucător al clujenilor, a închis tabela în al patrulea minut de prelungire.

Cu acest succes, echipa „bursucului” rămâne la două puncte în spatele liderului Farul Constanța.

Urmează returul din play-off-ul UEFA Conference League, cu Lazio.