CS Mioveni continuă să rămână neînvinsă sub comanda lui Nicolae Dică, iar argeșenii au reușit să scoată un rezultat de egalitate din duelul cu Rapid București, scor 0-0.

Adrian MutuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Rapid, fără succes în deplasare din octombrie 2022 în SuperLiga

Formația antrenată de Adrian Mutu nu a reușit să își revină după înfrângerea suferită în Giulești în fața celor de la FC U Craiova 1948 (2-1) și nu s-a impus nici în duelul de pe Stadionul Orășenesc din Mioveni.

Giuleștenii puteau deschide scorul în primul sfert de oră prin Onea, dar jucătorul Rapidului a nimerit bara cu un șut năprasnic.

Repriza secundă a fost una controlată de echipa oaspeților, însă bucureștenii nu au putut găsi drumul spre gol.

Marko Dugandzic, golgheterul campionatului, a irosit o lovitură de la 11 metri în minutul 84.

Echipa condusă de Nicolae Dică rămâne neînvinsă de la numirea sa pe banca tehnică, dar CS Mioveni este ultima în clasament, cu 18 puncte.