Universitatea Cluj și CS Mioveni au terminat la egalitate, scor 2-2, în primul meci din cadrul etapei cu numărul 25 din SuperLiga României.

Nicolae DicaFoto: Alex Nicodim/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Nicolae Dică rămâne neînvins pe banca Mioveniului - Universitatea Cluj, revenire spectaculoasă

În cadrul unui meci disputat pe stadionul din Mediaș, formația antrenată de Ioan Ovidiu Sabău a început cum nu s-a putut mai prost partida.

Oaspeții au preluat conducerea după doar 3 minute prin Bogdan Rusu, iar Benchaib a dublat avantajul oaspeților în minutul 28, din lovitură de la 11 metri.

Mioveniul a avut chiar șansa de a face 3-0, dar echipa a irosit o mare șansă de a marca.

Cu câteva minute înainte de pauză (min 41), Mamadou Thiam a redus din diferență pentru ardeleni.

Repriza secundă a fost controlată autoritar de „șepcile roșii”, care au restabilit în cele din urmă egalitatea prin Denis Ispas (min 72).

Universitatea Cluj a încercat chiar să câștige jocul, însă partida s-a încheiat cu scorul de 2-2.

Mioveniul rămâne ultima în clasament cu 17 puncte, în timp ce Universitatea Cluj se află pe locul 14 cu 24 de puncte.