​Hemannstadt și FC Argeș au remizat, scor 1-1, într-o partidă contând pentru etapa a 24-a din SuperLiga României la fotbal.

Minge de fotbalFoto: Rich Graessle/Icon Sportswire / AP / Profimedia

Hermannstadt - FC Argeș 1-1

Oaspeții au deschis scorul după golul spectaculos reușit de Garita în minutul 17, iar gazdele au închis tabela printr-o lovitură de la 11 metri transformată de Paraschiv (minutul 45+4).

Au evoluat echipele:

Hermannstadt: Letica - Medina, Ene, Bejan, Butean – P. Petrescu, Mino, Biceanu (Limaj 68) - Bărbuţ (Balaure 46), Paraschiv, C. Popescu (Oroian 82). Antrenor: Marius Măldărăşanu

FC Argeș: Micle - Tofan, Zebic, Constantin, Rizzi - Meza Colli, Njike (Biai 79) – Jakolis (Turda 88), Bassong, Bertrand (Calcan 46) – Garita. Antrenor: Marius Croitoru

Cartonaşe galbene: P. Petrescu 88 / Zebic 38, Micle 45+2, Calcan 83

Rezumatul partidei dintre Hermannstadt și FC Argeș

Cele două echipe sunt vecine de clasament (Sibiul pe 12, iar Argeșul pe 13), ambele având câte 25 de puncte.

Hermannstadt are trei înfrângeri, două victorii și o remiză în ultimele meciuri din SuperLigă, în timp ce FC Argeș are patru remize și două înfrângeri.

Aici poți vedea golul spectaculos marcat de Garita.

Aici poți vedea reușita din penalti a lui Paraschiv.