Chindia Târgoviște și FC Argeș au terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată la Ploiești din etapa a 22-a a SuperLigii.

Anton PetreaFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Chindia Târgoviște – FC Argeș 1-1, în etapa a 22-a a SuperLigii

Gazdele au dominat partida și au ratat o mulțime de ocazie, iar oaspeții au reușit egalarea după o gafă incredibilă a portarului Căbuz.

Cu Marco Dulca titular după experiența FCSB, echipa antrenată de Toni Petrea a deschis scorul în minutul 43, când Cristi Neguț a primit o pasă la marginea careului, a pătruns pe un spațiu liber și a șutat în diagonală.

FC Argeș a egalat în minutul 54, după o ieșire neinspirată a lui Căbuz care a degajat greșit, mingea ajungând la Garita, care a marcat în poarta goală.

După 22 de etape din SuperLigă, FC Argeș ocupă poziția a 11-a cu 24 de puncte, în timp ce Chindia se află pe locul 13, primul de baraj, cu 22 de puncte.