FCSB-ul pleacă din Antalya cu două înfrângeri din două posibile, după ce luni a pierdut și celălalt amical disputat împotriva celor de la Rakow (4-1), echipa de la care l-a împrumutat pe Deian Sorescu.

Jucatorii celor de la FCSBFoto: Alex Nicodim/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

FCSB, fără succes în Antalya - Roș-albaștrii vor întâlni revelația Hermannstadt la revenirea în SuperLigă

Formația condusă de Mihai Pintilii nu a avut replică la spectacolul ofensiv al polonezilor din prima repriză, iar la pauză partida era deja rezolvată.

Bartoș Nowak (min 16), Vladislavs Guthovskis (min 20) și Ivi Lopez (min 26) au marcat golurile echipei Rakow în prima repriză.

Pentru FCSB a punctat Billel Omrani (min 69), dar tabela a fost închisă tot de polonezi, care au marcat pentru 4-1 prin Fran Tudor (min 90).

În primul meci amical disputat în cantonamentul din Antalya, vicecampioana României a pierdut în fața celor de la Pogon Szczecin (2-0).

Echipa trimisă în teren de Mihai Pintilii

Târnovanu - Crețu - Dawa - Haruț - Radunovic - Șut - Oaidă - Olaru - Cordea - Omrani - Oct. Popescu

În SuperLigă, FCSB-ul va juca primul meci pe data de 22 ianuarie de la ora 20:45.

Roș-albaștrii vor evolua în deplasare la Hermannstadt, echipa care a surclasat-o pe Farul Constanța (4-0) la inaugurarea noului stadion.