Rapidul a pierdut ultimul meci amical din Antalya, în fața celor de la Sigma Olomuc (0-2), iar Adrian Mutu a fost aproape de a anula meciul.

Adrian MutuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Adrian Mutu a cerut mutarea partidei pe un alt teren - Meciul a avut o întârziere de 40 de minute

Duelul dintre Sigma Olomuc și Rapid București era pe punctul de a fi anulat, după ce Adrian Mutu a acuzat starea proastă a terenului.

În cele din urmă, jocul a fost mutat pe un alt teren, iar meciul a început cu o întârziere de 40 de minute.

Clasată pe locul 4 în campionatul Cehiei, Sigma Olomuc a câștigat duelul cu giuleștenii cu scorul de 2-0, grație golurilor înscrise de Mojmir Chytil (min 32) și Vit Benes (min 66).

Rapidul încheie astfel cantonamentul din Antalya cu un bilanț bun: două victorii și o înfrângere.

Primul meci din SuperLiga va avea loc în Giulești, unde va veni Sepsi OSK, pe data de 20 ianuarie.