Hermannstadt merge foarte bine în partidele amicale din Antalya, însă sibienii au avut probleme la jocul cu Bandirmaspor, iar Marius Măldărășanu și-a scos jucătorii de pe teren cu 10 minute înainte de final.

Marius Măldărășanu, antrenor HermannstadtFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Jocul foarte dur al turcilor de la Bandirmaspor l-a făcut pe Marius Măldărășanu să își scoată jucătorii de pe teren

În primul meci amical disputat în cantonamentul din Antalya, Hermannstadt a câștigat duelul cu polonezii de la Jagiellonia (2-1), după ce au fost conduși cu scorul de 1-0 la pauză.

Joi, revelația SuperLigii a jucat în compania celor de la Bandirmaspor, însă Marius Măldărășanu, tehnicianul sibienilor, și-a scos jucătorii de pe teren cu 10 minute înainte de finalul partidei.

Hermannstadt conducea cu scorul de 3-0, grație golurilor înscrise de Silviu Balaure, Daniel Paraschiv și Cosmin Bucuroiu.

Pentru că jocul formației din Turcia era unul foarte agresiv, Marius Măldărășanu a cerut finalul meciului și a mers pe terenul alăturat pentru a finaliza sesiunea de pregătire cu jucătorii săi, relatează Digi Sport.

„Ajunge, gata!” - a strigat tehnicianul nou promovatei din SuperLigă.

Gestul i-a uimit pe jucătorii și staff-ul turcilor, care au rămas singuri pe teren.