​CFR a ratat ocazia de a încheia anul pe primul loc în clasamentul din SuperLigă, campioana en-titre pierzând surprinzător pe propriul teren contra celor de la Hermannstadt (0-1).

Dan PetrescuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Golul a fost înscris de Bejan, în minutul 90+5 (singurul șut pe poartă al sibienilor). Aici poți vedea reușita.

În minutul 90+3, Kolinger (CFR Cluj) a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaș galben.

Dan Petrescu spune că nu trebuia să facă vreo schimbare

La finalul meciului, Dan Petrescu a vorbit despre eșecul neașteptat al CFR-ului și și-a reproșat schimbările făcute: „nu au adus nimic nou”.

„Am făcut şi eu greşeli, dar au făcut şi ei. Însă nu trebuia să fac nici o schimbare în repriza a doua, pentru că nu au adus nimic nou.

O înfrângere care atârnă mult. Mai că îmi pare rău că de mâine nu o să reîncep antrenamentele.

A fost un an foarte greu. Acum, după meciul cu FCSB jucătorii nu s-au mai concentrat, şi-au luat bilete de avion, se gândeau la vacanţă şi ne-a dat Dumnezeu ceea ce am meritat.

Fotbalul se joacă pe goluri şi adversarii au ştiut foarte bine ce au de făcut. Ei au avut zece zile să pregătească acest meci, au făcut-o foarte bine.

Felicitări lui Măldărăşanu, care este un antrenor foarte bun” - Dan Petrescu.