VIDEO A ratat intentionat ca sa castige la pariuri? Graeme Dott: Cine se preteaza la astfel de lucruri sa fie exclus!
"Il cunosc bine pe Jamie, am crescut impreuna si il consider ca e unul dintre prietenii mei cei mai buni. Nu sunt adevarate aceste acuzatii", l-a aparat Maguire intr-un interviu pentru BBC Radio 5.
"Daca cineva este prins ca se ocupa cu asa ceva, ca pierde deliberat un meci ca sa castige la pariuri... Am vazut ce a zis Stephen Hendry mai devreme si are dreptate, ar trebui ca acesti oameni sa fie indepartati din sport. Acuzatii de acest gen strica imaginea acestui sport, insa as fi extrem de surprins daca Stephen si Jamie s-ar preta la astfel de lucruri", a spus fostul campion mondial Graeme Dott.

În spatele cifrelor (și al scandalurilor politice). Mărturii despre suferință și deznădejde în pandemie: „I-am dat prima palmă copilului”
S&P modifică perspectiva la stabilă, de la negativă/ De ce ar trebui să ne intereseze ratingul
Ludovic Orban: Orice ministru care își atacă premierul trebuie să își scrie mai întâi demisia
Turcan: Cei care lucrează la recalcularea pensiilor vor primi suplimente
Vaccinarea nu este suficientă. Economist român care locuiește la Londra, despre “lecția britanică”
E foarte limpede ...aia nu se numeste ratare....ratare e cand se plimba pe gura buzunarului ,aici Jamie a ratat in stil mare ...a lovit tare si a ratat de centimetri buni ,lucru de neacceptat la un astfel de nivel
au fost si greseli mai rele. pozitia pe care a avut`o nu a fost una usoara, si chiar anul trecut Henry a ratat o astfel de lovitura la meci decisiv.
si dupa cum zice si burebista daca vroia sa rateze putea sa rateze meciul de la inceput, el nu a intrat in joc la bila neagra ca sa zici ca a facut anumit. un joc de snooker poti sa`l ratezi inca de la inceput, cu mingi mai usoare, nu la sfarsit.
si domnu neculaiandrei daca va uitati putin la cum ricoseaza bila erau sanse sa mearga alba spre mijloc daca taia altfel bila neagra.
si dupa cum ai zis, sunt prea multi banii din snooker si prea multa onoare ca sa faca cineva asa ceva.
Cu un singur pariu, un singur meci intentionat peirdut la un anumit scor se poate castiga intr-o zi la casele de pariuri cat castiga campionul mondial intr-un an.
Si daca v-ati fi documentat ati fi stiut ca au fost deja partide aranjate si jucatori avertizati.
Pare evident ca a incercat sa piarda frame-ul dar nu cred ca poate fi dovedit ca sa ii se intample ceva.