​Roland Garros: Mihaela Buzărnescu vs Elina Svitolina (după ora 14:00) - Programul complet al zilei

de Diana Ene     HotNews.ro
Vineri, 1 iunie 2018, 9:32 Sport | Roland Garros 2018


Mihaela Buzarnescu
Foto: Twitter/ WTA Strasbourg
​Aflată la cea mai bună performanță la un turneu de Grand Slam, Mihaela Buzărnescu (33 WTA) va da în turul trei de la Roland Garros peste Elina Svitolina (Ucraina), cap de serie numărul 4. Confruntarea este programată a doua pe Terenul 1 și va începe după ora 14:00 (ora României). Meciul va fi transmis în direct pe Eurosport și LiveText pe HotNews.ro.

Programul jucătoarelor din România:

Mihaela Buzărnescu (33 WTA) vs Elina Svitolina (4 WTA)/ a doua partida de pe Terenul 1 - va începe după ora 14:00

Sorana Cîrstea / Sara Sorribes Tormo (ESP) - Svetlana Kuznetsova (RUS) / Lucie Safarova(CZE)/ primul meci de pe Terenul 3 - va începe la ora 12:00

Irina-Camelia Begu / Qiang Wang (CHN) - Petra Martic (CRO) / Maria Sakkari (GRE)/ ultimul meci de pe Terenul 8

Mihaela Buzărnescu / Henri Kontinen (FIN) - Yifan Xu (CHN) / Oliver Marach (AUT)[3]/ ultimul meci de pe Terenul 9

Programul complet al zilei de vineri la Roland Garros:

*primele meciuri de pe fiecare arenă încep la ora 12:00 (ora României)

Arena Philippe CHATRIER

Damir DZUMHUR (BIH)[26] - Alexander ZVEREV (GER) [2]
Pauline PARMENTIER (FRA) - Caroline WOZNIACKI (DEN) [2]
Lucas POUILLE (FRA)[15] - Karen KHACHANOV (RUS)
Camila GIORGI (ITA) - Sloane STEPHENS (USA)[10]

Arena Suzanne LENGLEN

Madison KEYS (USA)[13] - Naomi OSAKA (JPN) [21]
Roberto BAUTISTA AGUT (ESP) [13] - Novak DJOKOVIC (SRB) [20]
David GOFFIN (BEL)[8] - Gael MONFILS (FRA)[32]
Petra KVITOVA (CZE) [8] - Anett KONTAVEIT (EST) [25]

Terenul 1

Fernando VERDASCO (ESP) [30] - Grigor DIMITROV (BUL)[4]
Mihaela BUZARNESCU (ROU) [31] - Elina SVITOLINA (UKR)[4]
Dominic THIEM (AUT)[7] - Matteo BERRETTINI (ITA)
Robin HAASE (NED) / Matwe MIDDELKOOP (NED) - Pierre-Hugues HERBERT (FRA) / Nicolas MAHUT (FRA) [6]

Terenul 3

Sorana CIRSTEA (ROU) / Sara SORRIBES TORMO (ESP) - Svetlana KUZNETSOVA (RUS) / Lucie SAFAROVA (CZE)
Marcelo AREVALO (ESA) / Jamie CERRETANI (USA) - Federico DELBONIS (ARG) / Benoit PAIRE (FRA)
Calvin HEMERY (FRA) / Stephane ROBERT (FRA) - Julio PERALTA (CHI) / Horacio ZEBALLOS (ARG)[15]
Lukasz KUBOT (POL) / Marcelo MELO (BRA)[1] - R.CARBALLES BAENA (ESP ) / G.GARCIA-LOPEZ (ESP)
Jamie MURRAY (GBR) / Bruno SOARES (BRA)[4] - Maximo GONZALEZ (ARG) / Nicolas JARRY (CHI)

Terenul 6

Yuki BHAMBRI (IND) / Divij SHARAN (IND) - Oliver MARACH (AUT) / Mate PAVIC (CRO)[2]
Taylor TOWNSEND (USA) / Renata VORACOVA (CZE) - Kiki BERTENS (NED) / Johanna LARSSON (SWE)[9]
V.KUZMOVA (SVK ) / M.RYBARIKOVA (SVK) - Nicole MELICHAR (USA) / Kveta PESCHKE (CZE)[13]
Gabriela DABROWSKI (CAN) / Mate PAVIC (CRO) [1] - Pauline PARMENTIER (FRA) / Gregoire BARRERE (FRA)

Terenul 7

Yulia PUTINTSEVA (KAZ) - Qiang WANG (CHN)
Katerina SINIAKOVA (CZE) - Barbora STRYCOVA (CZE) [26]
Venus WILLIAMS (USA) / Serena WILLIAMS (USA) - Sara ERRANI (ITA) / Kirsten FLIPKENS (BEL)
Andrea SESTINI HLAVACKOVA (CZE) / Edouard ROGER-VASSELIN (FRA) - Chloe PAQUET (FRA) / Benoit PAIRE (FRA)

Terenul 8

Makoto NINOMIYA (JPN) / Ben MCLACHLAN (JPN) - Latisha CHAN (TPE) / Ivan DODIG (CRO)[2]
Pablo CUEVAS (URU) / Marcel GRANOLLERS (ESP) [11] - Steve JOHNSON (USA) / Jack SOCK (USA)
Juan Sebastian CABAL (COL) / Robert FARAH (COL)[5] - Guido PELLA (ARG) / Diego SCHWARTZMAN (ARG)
Irina-Camelia BEGU (ROU) / Qiang WANG (CHN) - Petra MARTIC (CRO) / Maria SAKKARI (GRE)

Terenul 9

Nikoloz BASILASHVILI (GEO) / John MILLMAN (AUS) - Nikola MEKTIC (CRO) / Alexander PEYA (AUT)[8]
Nadiia KICHENOK (UKR)/ Anastasia RODIONOVA (AUS)[16] - Yingying DUAN (CHN) / Aliaksandra SASNOVICH (BLR)
Anabel MEDINA GARRIGUES (ESP) / Arantxa PARRA SANTONJA (ESP) - Hao-Ching CHAN (TPE) / Zhaoxuan YANG (CHN)[8]
Mihaela BUZARNESCU (ROU) / Henri KONTINEN (FIN) - Yifan XU (CHN) / Oliver MARACH (AUT)[3]

Terenul 14

Darija JURAK (CRO) / Donna VEKIC (CRO) - Dalila JAKUPOVIC (SLO) / Irina KHROMACHEVA (RUS)
Viktorija GOLUBIC (SUI) / Nina STOJANOVIC (SRB) - L.ARRUABARRENA (ESP ) / K.SREBOTNIK (SLO)
Timea BABOS (HUN) / Rohan BOPANNA (IND)[7] - Shuai ZHANG (CHN) / John PEERS (AUS)
Katarina SREBOTNIK (SLO) / Santiago GONZALEZ (MEX) - Shuko AOYAMA (JPN) / Divij SHARAN (IND)

Terenul 18

Daria KASATKINA (RUS) [14] - Maria SAKKARI (GRE)
Kei NISHIKORI (JPN) [19] - Gilles SIMON (FRA)
Marco CECCHINATO (ITA) - Pablo CARRENO BUSTA (ESP) [10]

Aici poți citi o amplă prezentare a turneului de la Roland Garros.

Aici poți vedea tabloul feminin de simplu.

Aici poți vedea tabloul masculin de simplu.


Ediția cu numărul 121 a competiției de la Roland Garros se dispută în perioada 27 mai - 10 iunie 2017. Întrecerea de la Paris poate fi urmărită în România în direct pe Eurosport și LiveText și LiveScore pe HotNews.ro.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1469 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    la cum a jucat pina acumm, eu sper sa castige (Vineri, 1 iunie 2018, 10:13)

    linarel [utilizator]

    mult succes


Abonare la comentarii cu RSS

ESRI

Top 10 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.



powered by
developed by