​Roland Garros: Simona Halep vs Taylor Townsend, a treia partidă de pe arena Philippe-Chatrier - Programul complet al zilei

de Diana Ene     HotNews.ro
Joi, 31 mai 2018, 8:59 Sport | Roland Garros 2018


Simona Halep, la Roland Garros
Foto: wta/ twitter
​Simona Halep (1 WTA) și Taylor Townsend (SUA, 72 WTA) vor evolua joi la Roland Garros, miza partidei fiind calificarea în runda a treia a competiției. Confruntarea a fost programată a treia pe arena Philippe-Chatrier, urmând să fie transmisă în direct pe Eurosport și LiveText pe HotNews.ro. De asemenea, Irina-Camelia Begu (40 WTA) și Ana Bogdan (66 WTA) vor lupta joi tot pentru un loc în turul trei al Grand Slam-ului de la Paris.

Programul jucătoarelor din România:

Simona Halep (1 WTA) vs Taylor Townsend (72 WTA)/ a treia partidă de pe arena Philippe-Chatrier - ar putea începe în jurul orei 15:00

Simona Halep a întâlnit-o o singură dată pe Taylor Townsend, în 2017, în primul tur de la Cincinnati, unde s-a impus cu 6-4, 6-1.

Irina-Camelia Begu (40 WTA) vs Shuai Zhang (27 WTA)/ ultima partidă de pe Terenul 18

Singura confruntare anterioară dintre Begu și Zhang a avut loc în 2014, în primul tur de la Madrid, unde românca s-a impus cu 6-4 7-5.

Ana Bogdan (66 WTA) vs Angelique Kerber (12 WTA)/ ultima partida de pe Terenul 7. Va fi prima confruntare dintre cele două jucătoare.

Irina Bara & Mihaela Buzarnescu vs Xenia Knoll (SUI) & Anna Smith (GBR)/ a doua partidă de pe Terenul 5

Barbora Krejcikova (CZE) & Katerina Siniakova (CZE) [6] vs Vera Lapko (BLR) & Raluca Olaru/ a doua partidă de pe Terenul 15

Programul complet al zilei de joi la Roland Garros:

*primele meciuri de pe fiecare arenă încep la ora 12:00 (ora României

Arena Philippe-Chatrier

Marin CILIC (CRO) [3] vs Hubert HURKACZ (POL)

Nu înainte de ora 13:00

Lucas POUILLE (FRA) [15] vs Cameron NORRIE (GBR)  6-2 6-4 5-7
Simona HALEP (ROU) [1] vs Taylor TOWNSEND (USA)
Julien BENNETEAU (FRA) vs Juan Martin DEL POTRO (ARG) [5]
Serena WILLIAMS (USA) vs Ashleigh BARTY (AUS) [17]

Arena Suzanne-Lenglen

Garbiñe MUGURUZA (ESP) [3] vs Fiona FERRO (FRA)
Malek JAZIRI (TUN) vs Richard GASQUET (FRA) [27]
Rafael NADAL (ESP) [1] vs Guido PELLA (ARG)
Shuai PENG (CHN) vs Caroline GARCIA (FRA) [7]

Terenul 1

Denis SHAPOVALOV (CAN) [24] vs Maximilian MARTERER (GER)
Maria SHARAPOVA (RUS) [28] vs Donna VEKIC (CRO)
Pierre-Hugues HERBERT (FRA) vs Jeremy CHARDY (FRA)
Julia GOERGES (GER) [11] vs Alison VAN UYTVANCK (BEL)

Terenul 18

Fabio FOGNINI (ITA) [18] vs Elias YMER (SWE)

Nu înainte de ora 13:00

Dominic THIEM (AUT) [7] vs Stefanos TSITSIPAS (GRE) 6-2 2-6 6-4
Lucie SAFAROVA (CZE) vs Karolina PLISKOVA (CZE) [6]
John ISNER (USA)[9] vs Horacio ZEBALLOS (ARG)
Shuai ZHANG (CHN) [27] vs Irina-Camelia BEGU (ROU)

Terenul 3

Heather WATSON (GBR) vs Elise MERTENS (BEL) [16]
Marton FUCSOVICS (HUN) vs Kyle EDMUND (GBR) [16]
Thomas FABBIANO (ITA) vs Borna CORIC (CRO)
Kristina MLADENOVIC (FRA) & Alexis MUSIALEK (FRA) vs Anabel MEDINA GARRIGUES (ESP) & Marcel GRANOLLERS (ESP)

Terenul 4

Tessah ANDRIANJAFITRIMO (FRA) & Ugo HUMBERT (FRA) vs Nicole MELICHAR (USA) & Alexander PEYA (AUT)
Raquel ATAWO (USA) & Anna-Lena GROENEFELD (GER) [11] vs Zarina DIYAS (KAZ) & Saisai ZHENG (CHN)
Sara ERRANI (ITA) & Kirsten FLIPKENS (BEL) vs Clara BUREL (FRA) & Diane PARRY (FRA)
Lara ARRUABARRENA (ESP) & Katarina SREBOTNIK (SLO)vs Elise MERTENS (BEL) [12] & Demi SCHUURS (NED)
Sara CAKAREVIC (FRA) & Alexandre MULLER (FRA) vs Vania KING (USA) & Franko SKUGOR (CRO)

Terenul 5


Samantha STOSUR (AUS) vs Anastasia PAVLYUCHENKOVA (RUS) [30]
Irina BARA (ROU) & Mihaela BUZARNESCU (ROU) vs Xenia KNOLL (SUI) & Anna SMITH (GBR)
Viktorija GOLUBIC (SUI) & Nina STOJANOVIC (SRB) vs Amandine HESSE (FRA) & Pauline PARMENTIER (FRA)
Daria GAVRILOVA (AUS) & Daria KASATKINA (RUS) vs Nao HIBINO (JPN) & Oksana KALASHNIKOVA (GEO)
Anna-Lena GROENEFELD (GER) & Robert FARAH (COL) [8] vs Coco VANDEWEGHE (USA) & Rajeev RAM (USA)

Terenul 6

Ruben BEMELMANS (BEL) vs Jurgen ZOPP (EST)
Lesia TSURENKO (UKR) vs Coco VANDEWEGHE (USA) [15]
Diego SCHWARTZMAN (ARG) [11] vs Adam PAVLASEK (CZE)
Benjamin BONZI (FRA) & Gregoire JACQ (FRA) vs Rohan BOPANNA (IND) & Edouard ROGER-VASSELIN (FRA) [13]

Terenul 7

Jan-Lennard STRUFF (GER) vs Steve JOHNSON (USA)
Pablo CUEVAS (URU) vs Kevin ANDERSON (RSA) [6]
Angelique KERBER (GER) [12] vs Ana BOGDAN (ROU)

Terenul 8

Daria GAVRILOVA (AUS) [24] vs Bernarda PERA (USA)
Bethanie MATTEK-SANDS (USA) vs Andrea PETKOVIC (GER)
Albert RAMOS-VINOLAS (ESP) [31] vs Casper RUUD (NOR)
Lyudmyla KICHENOK (UKR) & Lesia TSURENKO (UKR) vs Andrea SESTINI HLAVACKOVA (CZE) & Barbora STRYCOVA (CZE) [2]

Terenul 9

Magdalena RYBARIKOVA (SVK) [19] vs Belinda BENCIC (SUI)
Sergiy STAKHOVSKY (UKR) vs Mischa ZVEREV (GER)
Aliaksandra SASNOVICH (BLR) vs Kiki BERTENS (NED) [18]
Anna BLINKOVA (RUS) & Lucie HRADECKA (CZE) vs Viktoria KUZMOVA (SVK) & Magdalena RYBARIKOVA (SVK)

Terenul 12

Anna KALINSKAYA (RUS) & Ekaterina MAKAROVA (RUS) vs Jennifer BRADY (USA) & Vania KING (USA)
Wesley KOOLHOF (NED) & Artem SITAK (NZL) vs Ivan DODIG (CRO) & Rajeev RAM (USA) [9]
Raven KLAASEN (RSA) & Michael VENUS (NZL) [10] vs Jonathan EYSSERIC (FRA) & Hugo NYS (FRA)
Roberto CARBALLES BAENA (ESP) & Guillermo GARCIA-LOPEZ (ESP) vs Simone BOLELLI (ITA) & Fabio FOGNINI (ITA)

Terenul 14

Ken SKUPSKI (GBR) & Neal SKUPSKI (GBR) vs Daniele BRACCIALI (ITA) & Andreas SEPPI (ITA)
Monique ADAMCZAK (AUS) & Yafan WANG (CHN) vs Andreja KLEPAC (SLO) & María José MARTINEZ SANCHEZ (ESP) [3]
Jamie MURRAY (GBR) & Bruno SOARES (BRA) [4] vs Dusan LAJOVIC (SRB) & Florian MAYER (GER)
Alla KUDRYAVTSEVA (RUS) & Nikola MEKTIC (CRO) vs Zhaoxuan YANG (CHN) & Aisam-ul-haq QURESHI (PAK)
Jelena OSTAPENKO (LAT) & Max MIRNYI (BLR) vs Andreja KLEPAC (SLO) & Jean-Julien ROJER (NED) [5]

Terenul 15

Dalila JAKUPOVIC (SLO) & Irina KHROMACHEVA (RUS) vs Naomi BROADY (GBR) & Magda LINETTE (POL)
Barbora KREJCIKOVA (CZE) & Katerina SINIAKOVA (CZE) [6] vs Vera LAPKO (BLR) & Raluca OLARU (ROU)
Federico DELBONIS (ARG) & Benoit PAIRE (FRA) vs Ryan HARRISON (USA) & Vasek POSPISIL (CAN)
Johanna KONTA (GBR) & Dominic INGLOT (GBR) vs Fiona FERRO (FRA) & Evan FURNESS (FRA)
Katerina SINIAKOVA (CZE) & Jamie MURRAY (GBR) [4] vs María José MARTINEZ SANCHEZ (ESP) & Marcelo DEMOLINER (BRA)

Terenul 16

Kaitlyn CHRISTIAN (USA) & Carina WITTHOEFT (GER) vs María IRIGOYEN (ARG) & Kateryna KOZLOVA (UKR)
Marcelo DEMOLINER (BRA) & Santiago GONZALEZ (MEX) vs Feliciano LOPEZ (ESP) & Marc LOPEZ (ESP) [12]
Mirza BASIC (BIH) & Damir DZUMHUR (BIH) vs Henri KONTINEN (FIN) & John PEERS (AUS) [3]
Abigail SPEARS (USA) & Juan Sebastian CABAL (COL) vs Kveta PESCHKE (CZE) & Marcin MATKOWSKI (POL)
Evgeny DONSKOY (RUS) & Miguel Angel REYES-VARELA (MEX) vs Leonardo MAYER (ARG) & Joao SOUSA (POR)

Aici poți citi o amplă prezentare a turneului de la Roland Garros.

Aici poți vedea tabloul feminin de simplu.


Aici poți vedea tabloul masculin de simplu.

Ediția cu numărul 121 a competiției de la Roland Garros se dispută în perioada 27 mai - 10 iunie 2017. Întrecerea de la Paris poate fi urmărită în România în direct pe Eurosport și LiveText și LiveScore pe HotNews.ro.



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2787 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS

ESRI

Top 10 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.

Aici puteti modifica setarile de Cookie

hosted by
powered by
developed by