Roland Garros: Zi plină pentru jucătoarele din România - Halep, Cîrstea, Begu și Bogdan vor evolua marți

de Diana Ene     HotNews.ro
Marţi, 29 mai 2018, 9:02 Sport | Roland Garros 2018


Simona Halep
Foto: Adrian Ilincescu/ HotNews.ro
Ziua de marți de la Roland Garros aduce la start patru românce, Simona Halep, Sorana Cîrstea, Irina-Camelia Begu și Ana Bogdan urmând să debuteze la ediția din acest an a Grand Slam-ului de Paris. Liderul mondial va închide ziua pe arena Philippe Chatrier, acolo unde se va duela cu americanca Alison Riske (locul 83 WTA). Partida va putea fi urmărită în direct pe Eurosport și LiveText pe HotNews.ro.

Programul juc
ătoarelor din România:

Simona Halep (1 WTA) vs Alison Riske (83 WTA)- ultimul meci al zilei de pe arena Philippe Chatrier. Partida va fi transmisă LiveText pe HotNews.ro.

Irina Camelia Begu (40 WTA) vs Anna Karolina Schmiedlova (77 WTA) - al treilea meci de pe Terenul 4

Ana Bogdan (66 WTA) vs Marketa Vondrousova (94 WTA) - ultimul meci al zilei de pe Terenul 4

Daria Gavrilova (25 WTA) vs Sorana Cîrstea (49 WTA) - primul meci de pe Terenul 6 - va începe la ora 12:00. Confruntarea va fi transmisă Livescore pe HotNews.ro.

Aici poți citi o amplă prezentare a turneului de la Roland Garros.

Programul complet al zilei de marți:

*primele meciuri de pe fiecare arenă încep la ora 12:00 (ora României)

Arena Philippe-Chatrier

Marin CILIC (CRO) [3] vs James DUCKWORTH (AUS)

Nu înainte de ora 13:00
Rafael NADAL (ESP) [1] vsSimone BOLELLI (ITA) 6-4 6-3 0-3
Kristyna PLISKOVA (CZE) vs Serena WILLIAMS (USA)
Jeremy CHARDY (FRA) vs Tomas BERDYCH (CZE) [17]
Simona HALEP (ROU) [1] vs Alison RISKE (USA)

Arena Suzanne-Lenglen

Denis SHAPOVALOV (CAN) [24] vs John MILLMAN (AUS)
Maria SHARAPOVA (RUS) [28] vs Richel HOGENKAMP (NED)
Yingying DUAN (CHN) vs Caroline GARCIA (FRA) [7]
Nicolas MAHUT (FRA) vs Juan Martin DEL POTRO (ARG) [5]

Terenul 1

Garbiñe MUGURUZA (ESP) [3] vs Svetlana KUZNETSOVA (RUS)
Steve JOHNSON (USA) vs Adrian MANNARINO (FRA) [25]
Julia GOERGES (GER) [11] vs Dominika CIBULKOVA (SVK)
Leonardo MAYER (ARG) vs Julien BENNETEAU (FRA)

Terenul 18

Fiona FERRO (FRA) vs Carina WITTHOEFT (GER)

Nu înainte de ora 13:00
John ISNER (USA)[9] vs Noah RUBIN (USA) 6-3 7-6(7) 0-0
Jurgen ZOPP (EST) vs Jack SOCK (USA) [14]
Peter POLANSKY (CAN) vs Pierre-Hugues HERBERT (FRA)

Terenul 3

Samantha STOSUR (AUS) vs Yanina WICKMAYER (BEL)
Alex DE MINAUR (AUS) vs Kyle EDMUND (GBR) [16]
Natalia VIKHLYANTSEVA (RUS) vs Ashleigh BARTY (AUS) [17]
Myrtille GEORGES (FRA) vs Taylor TOWNSEND (USA)

Terenul 4

Raven KLAASEN (RSA) & Michael VENUS (NZL) [10]  vs Corentin DENOLLY (FRA) & Alexandre MULLER (FRA)
Irina-Camelia BEGU (ROU) vs Anna Karolina SCHMIEDLOVA (SVK)
Taylor FRITZ (USA) & Frances TIAFOE (USA) vs Rohan BOPANNA (IND) & Edouard ROGER-VASSELIN (FRA) [13]
Ana BOGDAN (ROU) vs Marketa VONDROUSOVA (CZE)

Terenul 5

Juan Sebastian CABAL (COL) & Robert FARAH (COL) [5] vs Max MIRNYI (BLR) & Philipp OSWALD (AUT)

Nu înainte de ora 13:00
Joao SOUSA (POR) vs Guido PELLA (ARG) 2-6 3-6 3-2
Alison VAN UYTVANCK (BEL) vs Isabelle WALLACE (AUS)
Aliaksandra SASNOVICH (BLR) vs Denisa ALLERTOVA (CZE)

Terenul 6

Daria GAVRILOVA (AUS) [24] vs Sorana CÎRSTEA (ROU)

Nu înainte de ora 13:00
Varvara LEPCHENKO (USA) vs Elise MERTENS (BEL) [16] 6-7(9) 7-6(4) 3-0
Dudi SELA (ISR) vs Elias YMER (SWE)
Feliciano LOPEZ (ESP) [28] vs Sergiy STAKHOVSKY (UKR)

Terenul 7

Paolo LORENZI (ITA) vs Kevin ANDERSON (RSA) [6]
Fabio FOGNINI (ITA) [18] vs Pablo ANDUJAR (ESP)
Aryna SABALENKA (BLR) vs Kiki BERTENS (NED) [18]
Angelique KERBER (GER) [12] vs Mona BARTHEL (GER)

Terenul 8

Aljaz BEDENE (SLO) vs Pablo CUEVAS (URU)
Yuki BHAMBRI (IND) vs Ruben BEMELMANS (BEL)
Shuai PENG (CHN) vs Aleksandra KRUNIC (SRB)

Terenul 9

Ryan HARRISON (USA) vs Maximilian MARTERER (GER)

Nu înainte de ora 13:00
Horacio ZEBALLOS (ARG) vs Yuichi SUGITA (JPN) 6-4 6-6(0-0)
Polona HERCOG (SLO) vs Anastasia PAVLYUCHENKOVA (RUS) [30]
Robin HAASE (NED) & Matwe MIDDELKOOP (NED) vs Yoshihito NISHIOKA (JPN) & Yuichi SUGITA (JPN)

Terenul 12

Evgeny DONSKOY (RUS) vs Jan-Lennard STRUFF (GER)
Vasek POSPISIL (CAN) vs Marton FUCSOVICS (HUN)
Hugo GASTON (FRA) & Clement TABUR (FRA) vs contre Julio PERALTA (CHI) & Horacio ZEBALLOS (ARG) [15]
Andre BEGEMANN (GER) & Antonio SANCIC (CRO) vs Wesley KOOLHOF (NED) & Artem SITAK (NZL)

Terenul 14

Bethanie MATTEK-SANDS (USA) vs Johanna LARSSON (SWE)
Shuai ZHANG (CHN) [27] vs Kristina KUCOVA (SVK)
Mischa ZVEREV (GER) vs Florian MAYER (GER)

Terenul 15

Hubert HURKACZ (POL) vs Tennys SANDGREN (USA)
David MARRERO (ESP) & Fernando VERDASCO (ESP) vs Jonathan EYSSERIC (FRA) & Hugo NYS (FRA)
Mike BRYAN (USA) & Sam QUERREY (USA) [16] vs Ken SKUPSKI (GBR) & Neal SKUPSKI (GBR)

Terenul 16

Dominic INGLOT (GBR) & Franko SKUGOR (CRO) vs Nikola MEKTIC (CRO) & Alexander PEYA (AUT) [8]

Nu înainte de ora 13:00
Matthew EBDEN (AUS) vs Thomas FABBIANO (ITA) 4-6 7-5 2-6 6-3 0-0
Mirza BASIC (BIH) & Damir DZUMHUR (BIH) vs Albert RAMOS-VINOLAS (ESP) & Jiri VESELY (CZE)
Ilya IVASHKA (BLR) & Karen KHACHANOV (RUS) vs Henri KONTINEN (FIN) & John PEERS (AUS) [3]

Aici poți vedea tabloul feminin de simplu.

Aici poți vedea tabloul masculin de simplu.


Ediția cu numărul 121 a competiției de la Roland Garros se dispută în perioada 27 mai - 10 iunie 2017. Întrecerea de la Paris poate fi urmărită în România în direct pe Eurosport și LiveText și LiveScore pe HotNews.ro.



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1538 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS

ESRI

Top 10 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.

Aici puteti modifica setarile de Cookie

hosted by
powered by
developed by