Liga Campionilor la fotbal își reintră în drepturi marți și miercuri, când sunt programate meciurile-retur din turul doi preliminar. Meciul Omonia Nicosia - Dinamo Zagreb se joacă marți, de la ora 19.00, pe ”Neo GSP Stadium” din Nicosia. Pe 20 iulie, în Croația, jocul-tur s-a terminat cu victoria gazdelor, scor 2-0.

Antrenorul norvegian Henning Berg, adus pentru a forța pătrunderea în grupele Ligii Campionilor, a început perfect sezonul.

Omonia Nicosia a câștigat Supercupa, pe 13 iulie, după penalty-uri de departajare cu Anorthosis Famagusta, apoi a urmat jocul din Croația, unde n-a putut limita proporțiile scorului.

Totuși, o victorie cu 2-0 nu este imposibilă pentru trupa din Nicosia. Omonia este odihnită, dar și mai puțin rodată. Sezonul intern în Cipru n-a început.

În schimb, Dinamo Zagreb și-a reluat treaba în campionat de unde a lăsat-o.

Trupa din Zagreb s-a distrat vineri, scor 4-0, cu Dragovoljac, în etapa a doua, rezultat care vine după un șocant 0-2 acasă cu Slaven Belupo, în prima rundă.

E scorul pe care îl caută Omonia și după care va alerga marți seară, pentru a prinde măcar prelungirile.

La Casa Pariurilor, scorul 2-0 are cota 27.

De asemenea, scorul de 3-1, care trimite de asemenea în prelungiri, are cota 41.