VIDEO McLaren MP4-4 (monopost cu care Senna a devenit campion in 1988) din nou pe circuit
Evenimentul a avut loc in cadrul Goodwood Festival of Speed, manifestare anuala la care au participat mai multe personalitati din lumea F1.
Bruno Senna a putut testa masina cu care unchiul sau a devenit cel mai bun din lume in sezonul 1988, dar monopostul s-a defectat atunci cand a venit momentul ca Hamilton sa piloteze (probleme la cutia de viteze). In lipsa legendarului MP4-4, Lewis a rulat cu MP4-23, masina cu care britanicul a castigat titlul mondial anul trecut.
"Sunt foarte dezamagit ca nu am putut sa pilotez monopostul MP4-4 la Goodwood Festival of Speed, nu numai pentru mine si pentru baietii care au muncit din greu pentru a pregati masina, ci si pentru spectatorii prezenti la Goodwood", a declarat Lewis Hamilton.
Pe lista personalitatilor care au luat parte la Goodwood Festival of Speed s-au numarat Mark Webber, Nico Rosberg, Kazuki Nakajima, Timo Glock si Jenson Button (liderul clasamentului general din F1).
Vezi aici imagini cu MP4-4, masina regretatului Ayrton Senna:

Cum se apără ANRE și cum fuge de responsabilitate în scandalul liberalizării pieței energiei: Consumatorii au fost informați, iar obligarea furnizorilor să vândă la preț mic este ilegală
Poluarea de weekend din București: Agenția de Mediu dă vina pe trafic și condițiile atmosferice, activiștii de mediu indică arderi de deșeuri și încălzirea rezidențială / În rest, tăcere
INTERVIU Cum se simte scăderea numărului de îmbolnăviri în spitalele COVID: Numărul de pacienți este mai mic, dar vin mulți cu forme severe / Pericolul foarte mare este noua tulpină
VIDEO Gheorghiță: Începând cu 28 ianuarie se reprogramează cu 10 zile toate persoanele din categoria personalului esențial pentru doza 1, pentru a nu afecta rapelul și vaccinarea celor peste 65 de ani și a bolnavilor cronici
Parenting pe timp de pandemie - cum au supraviețuit părinții lunilor de școală online