Nigel Farage despre Lewis Hamilton: E un ipocrit

de Red. Sport     HotNews.ro
Luni, 22 iunie 2020, 17:12 Sport | Motor


Lewis Hamilton
Foto: lewishamilton.com
Liderul extremei dreapta din Marea Britanie, Nigel Farage, l-a făcut ipocrit pe pilotul de Formula 1 Lewis Hamilton, care s-a manifestat în ultima perioadă ca un fervent activist în lupta contra rasismului. Frage consideră că Hamilton nu ar trebui să se exprime atât timp cât este plătit cu 40 de milioane de lire sterline pe an de o firmă care a obţinut profituri mari din "sclavie", ca Mercedes.

"După cum spune Richard Littlejohn (n.r. - un jurnalist de la Daily Mail), Lewis Hamilton a aplaudat răsturnarea statuilor şi a cerut eliminarea tuturor <simbolurilor rasiste> din întreaga lume. El este plătit cu 40 de milioane de lire sterline pe an de către Mercedes, o firmă care a obţinut profituri mari din sclavie. Se va încheia vreodată ipocrizia ignorantă?", a scris Farage, pe Twitter.

De câteva săptămâni, septuplul campion mondial de Formula 1, Lewis Hamilton, a vorbit mult despre lupta sa împotriva rasismului, acordând sprijin pentru demonstranţi, creând o comisie care să aducă mai multă diversitate în sporturile cu motor şi participând la o demonstraţie BlackLivesMatter, la Londra.

Nigel Farage este fondatorul partidului pentru independenţă UKIP şi lider al Brexit Party, transmite News.ro.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3351 vizualizari

  • -7 (37 voturi)    
    He he, i-a zis-o Nigel! (Luni, 22 iunie 2020, 17:23)

    Nyk1 [utilizator]

    Mercedes chiar este o companie care s-a ridicat prin sclavia așa-numiților „Untermenschen” slavi și evrei! Idem pentru concernul Volkswagen.
    • -12 (22 voturi)    
      sclavie sau nu (Luni, 22 iunie 2020, 17:50)

      TrickyWicky [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Evreii au fost invatati sa si munceasca nu numai sa ciordeasca jongland cu finantele altora . si multi s-au laudat ca erau platiti in tichete de masa , jucau si fotbal.
      Dintr-o asa poveste se poate ajunge la demontarea marii minciuni
  • +1 (45 voturi)    
    are dreptate!! (Luni, 22 iunie 2020, 17:29)

    exilatul [utilizator]

    au inebunit toti cu rasismul...pai cine le interzice negrilor sa se duca la scoala sau sa munceasca...usa a avut presedinte un negru , in fotbal sunt mii de jucatori din africa care joaca in europa , in nfl si nba majoritatea sunt negrii , actori renumiti sunt negrii , doctori si profesori negrii , etc...asta cum a ajuns pilot si platit cu 40 milioane pe an ?? ...pandemia asta a luat mintile la toti si presa are o mare vina in a agita spiritele si a deschide subiecte de divizare a societatii....
    • +9 (17 voturi)    
      si romii il au pe Minune (Luni, 22 iunie 2020, 19:19)

      debrid [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      asta nu inseamna ca toti traiesc ca Minune...
      • 0 (0 voturi)    
        nu! (Sâmbătă, 27 iunie 2020, 15:14)

        getmyextip [utilizator] i-a raspuns lui debrid

        Nu il da ca exemplu pe minune!!! Minune nu este un exemplu de urmat nici pentru rromi, nici pentru romani, nici pt nimeni!!!
  • -7 (37 voturi)    
    corect (Luni, 22 iunie 2020, 17:31)

    martel55 [utilizator]

    daca tot aplauda idei traznite, ca sa fie credibil ar trbeui intai sa anunute ca renunuta s amai icnasez ewvreun ban de o firma care cu mult timp in urma profta de sclavie..eventual ar putea cere sa fie si inchisa firma Mercedes, asa, pentru pacatele comise acum multi ani de cu totul alti sefi
  • +8 (18 voturi)    
    fara legatura (Luni, 22 iunie 2020, 19:18)

    debrid [utilizator]

    actuala firma nu obtine bani din munca sclavilor. Ma mira ca un derbedeu ca Farage are tupeul sa vorbeasca de victime, el care a scos UK din UE.
  • -3 (19 voturi)    
    L-a caracterizat (Luni, 22 iunie 2020, 19:46)

    Kepler [utilizator]

    f aproape de ceea ce este in realitate cind a spus: ipocrit ignorant.
    Dar Nu, nu este ipocrizie ignoranta si acest lucru e valabil pt toate persoanele din aceasta categorie.
    Pt mine, este vorba de un ipocrit speculant pt ca stie bine ce face si ca succesul lui se bazeaza pe tehnologia unei societati mult mai evoluata in comparatie cu aceea de unde provine unul dintre parinti.
  • +2 (12 voturi)    
    Hamilton a facut ceva in viata (Luni, 22 iunie 2020, 21:06)

    sanex [utilizator]

    Farage ce dracu a facut? I-a pupat talpile lui Putin.
  • -3 (11 voturi)    
    Nigel Farage se complica degeaba... (Luni, 22 iunie 2020, 21:43)

    filosoful.roman [utilizator]

    Cel mai probabil, Hamilton asta e asa de incult incat pt el istoria e ceva similar cu fizica cuantica.

    Pur si simplu promoveaza niste chestii care mintii lui i se par „cool”.
  • -2 (8 voturi)    
    check mate (Marţi, 23 iunie 2020, 8:59)

    thebblack [utilizator]

    mister hamilton