WRC Raliul Germaniei: Ultima speciala de sambata, anulata dupa un accident soldat cu doi morti
In accident a fost implicata o masina care participa la un program demonstrativ, in afara competitiei.
"Masina, condusa de un echipaj din Olanda, a iesit de pe sosea pe o portiune a traseului. Serviciile de urgenta au sosit imediat la fata locului, dar in ciuda eforturilor lor ranile suferite de pilot si de pasager s-au dovedit a fi fatale. Nimeni altcineva n-a fost implicat in incident. (...) Raliul va continua duminica, conform programului", au precizat organizatorii.
Dupa abandonul finlandezului Jari-Matti Latvala (Volkswagen Polo), lider al clasamentului in Raliul Germaniei este spaniolul Dani Sordo (Citroen), cu un avans de numai opt zecimi de secunda fata de belgianul Thierry Neuville (Ford Fiesta), inaintea ultimelor doua probe speciale, care vor avea loc duminica, scrie Agerpres.
Ultima speciala a raliului german urmeaza sa se desfasoare pe distanta de 41 km, la Panzerplatte, o tabara militara din regiunea Trier.

Povestea tinerei din Bacău care ține spectacole de stand-up comedy în Europa în patru limbi diferite și l-a făcut pe Seinfeld să râdă
INTERVIU Vestea bună și vestea proastă despre tulpina SARS-CoV2 din Africa de Sud, confirmată în premieră în România: Cât de ușor se transmite și cât de eficiente sunt vaccinurile împotriva ei?
Noua LISTĂ a țărilor din zona galbenă / Republica Moldova, Italia, Spania, Franța sau Marea Britanie, pe listă
Unul din cei doi pacienți din România infectați cu tulpina africană a SARS-COV2, fosta jurnalistă Liana Alexandru, povestește aventura sa COVID-19: cum s-au încurcat rezultatele testelor și cum voluntarii au salvat situația
CDC-ul american are un ghid cu sfaturi în cazul unei apocalipse zombi / Dr. Seuss, în topul vânzărilor Amazon după ce a fost acuzat de rasism / Nou film Star Trek, nou serial Terminator, confirmate
FOTOGALERIE Primăria Capitalei a montat anul trecut 500 de stații STB noi, de aproape 10.000 de euro bucata. Deși nu le-a plătit încă, o parte au fost deja vandalizate