Jocurile Olimpice de la Beijing, handbal feminin

FINAL Romania - Norvegia 23-24/ Nordicele castiga grupa A

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Duminică, 17 august 2008, 8:50 Sport - J.O. Beijing 2008


Romania a terminat grupa A pe locul doi
Foto: Ager Press
Norvegia invinge Romania cu 24-23 dupa o partida echilibrata si foarte disputata. Nordicele castiga grupa A din cadrul turneului olimpic de handbal feminin de la Beijing, Romania terminand pe pozitia secunda.


'10 Romania - Norvegia 4-4. Au marcat: Amariei '1, Galca '4, Neagu '8,  Elisei '9.

'20 Romania - Norvegia 8-8. Au marcat: Amariei '15, Neagu '16, '20, Lecusanu '17.

'30 Romania - Norvegia 10-12. Au marcat: Hutupan '26, Lecusanu '29, Maier '29.

'40 Romania - Norvegia 14-14. Au marcat: Stanca '1 (2R), Neagu 7 (2R), Elisei '9 (2R).

'50 Romania - Norvegia 18-20. Au marcat: Maier '11, '12, 14 (2R), Galca ' 18 (2R).

'60 Romania - Norvegia 23-24. Au marcat: Amariei '23, '25, 27 (2R), Galca '24 (2R).








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3678 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Hotii (Duminică, 17 august 2008, 10:32)

    hotii [anonim]

    Ne-au furat ca de obicei..la sfarsit era clar fault..au dat avantaj dar trebuia fault. De kkt aceasta olimpiada..clar pe fata si la gimnastica furati la greu si arbitraj chinez de kkt
  • -1 (1 vot)    
    pacat (Duminică, 17 august 2008, 10:37)

    drvan [anonim]

    joc foarte slab al echipei noastre
    nu inteleg tactica lui tadici de a o pastra pe bese in atac
    daca am fi castigat am fi avut medalia de argint datorita culoarului mult mai usor;
    asa vom juca cu invinsa dintre corea-ungaria si apoi cu rusia
  • +1 (1 vot)    
    Rosii (Duminică, 17 august 2008, 10:38)

    Mario [anonim]

    Tot rusii saracii de ei!
    Sper sa li se intoarca serviciul.
  • 0 (0 voturi)    
    se putea mai bine! (Duminică, 17 august 2008, 11:12)

    ciprian [anonim]

    Degeaba ne plangem ca ne-au furat arbitrii,chiar daca e adevarat,dar asta nu e o scuza pentru lipsa de idei si concentrare din atac! Nu au stiut sa exploateze diferenta de 2 goluri in favoarea noastra!!!Pur si simplu nu stiau ce sa faca cu mingea pe atac!!!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Fetele cochetele... (Duminică, 17 august 2008, 14:47)

      Birtalan [anonim] i-a raspuns lui ciprian

      Absolut corect. Aceleasi greseli ca la ultimul mondial...Poate totusi se trezesc la realitate si joaca asa cum stiu ele.
  • 0 (0 voturi)    
    gol Hutu (Duminică, 17 august 2008, 16:19)

    ArbOre [anonim]

    Cea mai buna jucatoare a inchis poarta, a dat si gol, dar n-a fost suficient. Daca le dai ocazia, nordicele care te ajung din urma te calca in picioare. Arbitraj cu doua masuri diferite, ne-au dezavantajat clar, vizibil pe final. De ce nu a jucat Meirosu?
  • 0 (0 voturi)    
    Sa avem incredere in ECHIPA (Luni, 18 august 2008, 8:38)

    Ion -Reper [anonim]

    Chiar daca au pierdut cu Norvegia, fetele noastre dragi isi vor lua revansa in FINALA.Sa avem incredere in ele si in antrenori.