JO 2012 Programul complet al zilei de miercuri

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 8 august 2012, 10:28 Sport | J.O. 2012 - London News


Jocurile Olimpice de la Londra (2012)
Foto: Reuters
Jocurile Olimpice de la Londra programeaza miercuri intreceri din atletism, baschet masculin, volei pe plaja, kaiac canoe, ciclism BMX, echitatie, handbal masculin, lupte libere, sarituri in apa, taekwondo,  yachting, polo masculin si tenis de masa, informeaza Mediafax.

Atletism

12.00 - saritura cu prajina masculin - calificari

12.00 - aruncarea ciocanului feminin - calificari

12.10 - decatlon - 100 de metri

12.45 - 5.000 de metri masculin - primul tur

13.10 - decatlon - saritura in lungime

13.35 - 800 de metri feminin - primul tur

14.50 - decatlon - aruncarea greutatii

21.05 - aruncarea sulitei masculin - calificari

21.15 - 110 metri garduri - semifinale

21.45 - 1.500 de metri - semifinale

22.05 - saritura in lungime feminin - finala

22.10 - 200 de metri masculin - semifinale

22.45 - 400 de metri garduri feminin - finala

23.00 - 200 de metri feminin - finala

23.15 - 110 metri garduri - finala

23.30 - decatlon - 400 de metri

Baschet masculin

16.00 - sfert de finala

18.15 - sfert de finala

22.00 - sfert de finala

00.15 - sfert de finala

Volei pe plaja

21.00 - meci pentru locul trei feminin

23.00 - finala feminin

Box

15.30 - semifinale - 51 de kilograme, - 60 de kilograme, - 75 de kilograme feminin

22.30 - sferturi de finala - 49 de kilograme, - 64 de kilograme, - 81 de kilograme masculin

Kaiac Canoe

11.30 - finala K1 1.000 de metri masculin, C1 1.000 de metri masculin, K2 1.000 de metri masculin, K4 500 de metri feminin

Ciclism BMX

17.00 - calificari masculin si feminin

Echitatie

14.00 - finala salt peste obstacole individual

Handbal masculin

13.00 - sfert de finala

16.30 - sfert de finala

20.00 - sfert de finala

23.30 - sfert de finala

Hochei pe iarba feminin

10.30 - meci pentru locul 9

13.30 -meci pentru locul 7

16.30 - semifinala A1 - B2

22.00 - semifinala B2 - A1

Lupte libere

15.00 - 48 de kilograme, 63 de kilograme feminin

Sarituri in apa

21.00 - serii platforma 10 metri individual feminin

Taekwondo

11.00 - 49 de kilograme feminin, -58 de kilograme masculin

Tenis de masa

13.00 - meci pentru locul trei pe echipe masculin

17.30 - finala pe echipe masculin

Yachting

14.00 - sferturi de finala Elliott 6 metri feminin, cursele 9 si 10 470 feminin

15.00 - finala 49er masculin

Volei masculin

16.00 - sfert de finala

18.00 - sfert de finala

21.30 - sfert de finala

23.30 - sfert de finala

Polo masculin

sferturi de finala

16.30 - 1A - 4B

17.50 - 2A - 3B

20.40 - 3A - 2B

22.00 - 4A - 1B.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2839 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS

ESRI

Top 10 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.

Aici puteti modifica setarile de Cookie

hosted by
powered by
developed by