JO 2012 Programul complet al zilei de marti

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 7 august 2012, 10:28 Sport | J.O. 2012 - London News


Jocurile Olimpice de la Londra (2012)
Foto: Reuters
Jocurile Olimpice de la Londra programeaza, marti, printre altele, probe la atletism, baschet feminin, volei pe plaja, box, kaiac-canoe, ciclism pe pista, echitatie, gimnastica artistica, haltere (etc), informeaza Mediafax.


Atletism

12.00 - aruncarea sulitei feminin - calificari

12.10 - 110 metri garduri - primul tur

12.45 - triplu salt masculin - calificari

12.55 - 5.000 de metri feminin - primul tur

13.50 - 200 de metri masculin - primul tur

21.00 - saritura în înaltime masculin - finala

21.05 - saritura în lungime feminin - calificari

21.15 - 100 de metri garduri feminin - semifinale

21.45 - aruncarea discului masculin - finala

21.55 - 800 de metri masculin - semifinale

22.25 - 200 de metri feminin - semifinale

23.00 - 100 de metri garduri feminin - finala

23.15 - 1.500 de metri masculin - finala

Baschet feminin, sferturi de finala

16.00 - SUA - Canada

18.15 - Australia - China

22.00 - Turcia - Rusia

00.15 - Franta - Cehia

Volei pe plaja

19.00 si 23.00 - semifinale masculin si feminin

Box

22.30 - sferturi de finala -52 de kilograme masculin

23.30 - sferturi de finala -69 de kilograme masculin

Kaiac Canoe

11.30 - serii si semifinale K4 1.000 de metri, C2 1.000 de meri, K1 500 de metri feminin , K2 500 de metri feminin

Ciclism pe pista

12.00 - keirin masculin, omnium feminin (cursa individuala, scratch), semifinale si finale viteza feminin

Echitatie

12.00 - Grand Prix special dresaj individual

Fotbal masculin, semifinale

19.00 - Mexic - Japonia, la Londra

21.45 - Coreea de Sud - Brazilia, la Manchester

Gimnastica artistica

16.00 - finale pe aparate: paralele masculin, bârna, bara fixa masculin, sol feminin

Haltere

17.30 - +105 kilograme masculin

Handbal feminin, sferturi de finala

12.00 - Brazilia - Norvegia

15.30 - Spania - Croatia

19.00 - Rusia - Coreea de Sud

22.30 - Franta - Muntenegru

Hochei pe iarba masculin, faza grupelor

10.30 - Coreea de Sud - Olanda (grupa B)

12.45 - Australia - Pakistan (grupa A)

15.45 - Argentina - Africa de Sud (grupa A)

18.00 - India - Belgia (grupa B)

21.00 - Spania - Marea Britanie (grupa A)

23.15 - Germania - Noua Zeelanda (grupa B)

Lupte greco-romane

15.00 - 66 de kilograme, 96 de kilograme

Inot sincron

17.00 - finala duo

Sarituri in apa

12.00 - semifinale trambulina trei metri masculin

21.00 - finala trambulina trei metri masculin

Tenis de masa

13.00 - meci pentru locul trei pe echipe feminin

17.30 - finala pe echipe feminin

Triatlon

13.30 - proba masculina

Yachting

14.00 - sferturi de finala Elliott 6 metri feminin, cursele 7 si 8 470 feminin, cursele 9 si 10 470 masculin

15.00 - finala RS:X masculin

16.00 - finala RS:X feminin

Volei feminin, sferturi de finala

15.00 - Japonia - China

17.00 - Rusia - Brazilia

21.00 - SUA - Republica Dominicana

23.00 - Italia - Coreea de Sud

Polo feminin

17.30 - SUA - Australia, semifinale

21.40 - Ungaria - Spania, semifinale

16.10 - Italia - China, meci pentru locul 5

20.20 - Rusia - Marea Britanie, meci pentru locul 7.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3253 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS

ESRI

Top 10 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.

Aici puteti modifica setarile de Cookie

hosted by
powered by
developed by